Metodický web stolního tenisu

Česká asociace stolního tenisu

Aktuální obsah k 27.6.2016

Prohlédněte si karty hráčů - reprezentantů ČR, ukázku nácviku forhendového topspinu z Eurotatelts 2015, nebo trénujte jako Joze Uhr. Připravujeme další materiály a to zejména...

Číst celý článek

Úvodní slovo - Zbyněk Špaček, předseda ČAST

Vážení sportovní přátelé, příznivci stolního tenisu a zejména trénerky a trenéři, dovolte mi vás všechny přivítat na nově vzniklém a dlouho očekávaném metodickém webu stolního...

Číst celý článek

Úvodní slovo - Zbyněk Špaček, předseda ČAST

Vážení sportovní přátelé, příznivci stolního tenisu a zejména trénerky a trenéři,

zbynek spacekdovolte mi vás všechny přivítat na nově vzniklém a dlouho očekávaném metodickém webu stolního tenisu.

Důvod jeho vzniku je prostý. Nové IT technologie nám umožňují předat široké stolně tenisové veřejnosti názorně a přehledně vše okolo výuky stolního tenisu v té nejmodernější podobě.

Je určen nejen pro všechny stolní tenisty, ale zejména pro ty z nás, kteří začínají trénovat, nebo pro začínající trenéry, kteří hledají základní informace, jak stolní tenis učit hrát.

Stolní tenis udělal zejména ve své úderové a pohybové technice za poslední roky neuvěřitelný pokrok. Hraje se prostě docela jinak. Výrazně tomu pomohlo i zvětšení míčku, nové potahy a změna jejich lepení, zkrácení hry do 11 vítězných míčku apod. Vše se vyvíjí a my všichni se tomu musíme přizpůsobit, jinak neuspějeme nebo neuspějí naši svěřenci. Sám to mohu i osobně posoudit.

Kdo by neznal ještě nedávno nový fenomén – pojem zásobníku. Kdo by si ještě před časem pomyslel, že se bude bekhend u stolu hrát s horní rotací. Dalších příkladů je mnoho.

Doufám, že tyto stránky oceníte, a že se stanou nezbytnou pomůckou a pomocníkem při výuce tohoto našeho milovaného sportu.

Přál bych si, aby si tam každý z vás našel něco poučného pro sebe i své žáky. Výuka stolního tenisu by se tak mohla částečně sjednotit, i když každý z nás bude hrát vždy trochu jinak. Ale věřte mi, že základy jsou a zůstanou vždy stejné. Chyby, které se pochytí na záčátku kariéry, se potom špatně odstraňují.

Portál vzniká a není ještě zdaleka naplněn. Bude to chvíli trvat. Buďme tedy trpěliví.

A ještě jeden bonbónek na závěr. Připravuje se totiž i trenérská příručka, která v knižním vydání bude připravena do tisku již tento rok. Ta poslední je již skutečně v mnohém překonaná.

Na závěr bych tímto chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na vytvoření těchto stránek, především potom trenérsko-metodické komisi pod vedením Marty Novotné, dále potom Martinu Protivovi a webmasterovi panu Josefu Smetanovi.

V Praze 25.3.2013

Zbyněk Špaček, předseda ČAST

Kalendář článků

Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Dnes: 106
Včera:148
Týden:254
Měsíc:3221
Celkem:274383

IP adresa: 18.232.171.18 Systém: Unknown - Unknown

Kdo je online:

Celkem online hostů: 5