Metodický web stolního tenisu

Česká asociace stolního tenisu

Podněty pro regionální výběry HBO

Vážení předsedové krajů, předsedové KM krajů, předsedové TMK krajů, zainteresovaní trenéři i rodičové, dovoluji si vás oslovit s žádostí o aktivní pomoc a o vyjádření k problematice výkonnosti mládeže.

Všichni jistě znáte naše kategorie mládežnické reprezentace. Z hlediska věkového vypadají takto: juniorská do 18 let, kadetská do 15 let. Pod touto oficiální reprezentací funguje celorepublikový systém HBO (V překladu hledáme budoucí olympioniky – mládež v před kadetském věku) a jeho výběry se účastní různých mezinárodních akcí informativního charakteru o výkonnosti zúčastněných. Pro zvýšení sportovní úrovně dětí ze základny stolního tenisu ještě existují regionální HBO, tedy prakticky výběry talentů jednotlivých krajů (vždy pro 2 sousední kraje a mládež 7 – 9 let), podporované finančně i metodicky ČAST. Z vyhodnocení provedeném v letošním roce vzešlo, že regionální kempy neplní stanovené cíle, pro které byly zřízeny. Dvoudenní kempy se začátečníky a bez doprovodu trenérů jen prakticky suplují práci oddílů.

Doba pokročila a také stolní tenis se posunul, ale bohužel, mimo náš pravidelný medailový dosah. Aby výběry do našich mládežnických reprezentací mohly obsáhnout širší spektrum talentovaných, je zřejmě nutné upravit formát těchto regionálních HBO, případně zrealizovat jiné formy pomoci talentům.

Velice nás zajímají náměty, které by Vám pomohly ke zvýšení sportovní úrovně Vaší mládeže. Například:

  • možnost více praktického doškolování (s reprezentačními trenéry) pro činné trenéry v kraji,
  • větší podpora a četnost krajských soustředění (s trenéry ČAST),
  • přímá podpora některých klubů, které dobře pracují s mládeží,
  • přímá podpora talentovaných jedinců,
  • zvýšení hranice pro výběr na regionální HBO,
  • více soustředění pro vybrané talenty,
  • jiné – vypište námět dle vašeho názoru.

Velice si ceníme jakéhokoliv námětu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., jenž nám může pomoci posunout sportovní úroveň naší základny výše.

Děkujeme za aktivitu a myšlenky.

S pozdravem předsedkyně KM ČAST: Hana Valentová

Hlavní trenér projektu HBO region: Aleš Sviták