Metodický web stolního tenisu

Česká asociace stolního tenisu

Co je nového?

Vážení stolní tenisté,

Vítáme Vás na stránkách obnoveného metodického webu ČAST. Přejeme si, abyste zde nacházeli cenné informace a pravidelně se sem vraceli. Předseda ČAST Zbyněk Špaček ve svém úvodním slovu uvádí hlavní důvody, které vedly k rozhodnutí metodický web obnovit. Cílem je vytvořit aktuální a moderní nástroj, kde bude možné sdílet informace především pro trenéry, ale i širší stolně-tenisovou veřejnost.

Trenérsko-metodická komise považuje vzdělávání trenérů za klíčovou oblast své působnosti. Základem je věcná diskuze a spolupráce. Metodický web chce být otevřeným portálem, kde budou prezentována všechna důležitá témata. Na webových stránkách neustále pracujeme. Došlo k modernizaci vzhledu webu, který navazuje na oficiální stránky ČAST. Změny jsou ale i v obsahové části. Například:

Sekce ŠKOLA PING-PONGU. Výuková videa z dílny Ivety Vacenovské s Lindou Záděrovou a Šimonem Bělíkem. V týdenních intervalech budou zveřejňována videa k jednotlivým úderům, která zde budou následně archivována.

Sekce METODIKA. Obsahuje články a videa z původního metodického webu, postupně bude doplňována o nové příspěvky.

Sekce KARTY HRÁČŮ. Obsahuje karty hráčů z původního metodického webu, postupně budou aktualizovány a doplňovány.

Sekce DATABÁZE ZÁPASŮ. Zde nově naleznete zápasy českých hráčů z letošního MS v Budapešti. Videa jsou sestříhána Stanislavem Kučerou a sestavena do přehledné galerie. Samozřejmě jsou k dispozici také všechny zápasy z předchozích vrcholných akcí z původního metodického webu v nových galeriích.

Sekce „ŠKOLENÍ TRENÉRŮ“. Naším cílem je zprovoznění této sekce do podoby, kdy bude poskytovat užitečné a ucelené informace pro trenéry všech licencí (on-line přihlášky, aktuální informace o kurzech, termíny doškolování, apod.). V současnosti zde naleznete informace k jednotlivým licencím včetně novelizované směrnice.

Titulní strana webu doznala velkých změn. Kromě aktualit zde najdete novou rubriku „OBLÍBENÁ KOMBINACE“. V ní se budeme ptát známých tváří na to, kterou tréninkovou kombinaci preferují a proč. Aktuálně se můžete nechat inspirovat hráči jako Hana Matelová, Tomáš Polanský nebo Ľubomír Pištej. V dolní části jsou uvedeny další nové články či odkazy.

Vážení stolní tenisté, metodický web je tu pro Vás. Pokud Vám zde něco schází, máte typ na důležité téma či článek, dejte nám vědět. Budeme se snažit postupně zlepšovat a rozšiřovat obsahovou náplň.

Za TMK ČAST, Martin Merker, koordinátor metodického webu (e-mail: merker(a)rra.cz).

7. 10. 2019