Domácí kondiční trénink 4.

Přinášíme Vám čtvrtý díl domácí kondiční přípravy, dnes opět s hlavní postavou celého projektu, mistrem České republiky 2020, Tomášem Polanským.

Krátká videa metodického webu, která vznikají pod patronací trenérsko-metodické komise ČAST, jsou určena zejména pro mladé stolní tenisty, kteří v době zákazu vycházení nemají šanci trénovat. Snažíme se videa vytvořit tak, aby si sportovci udrželi alespoň základní kondici. Každé video je zaměřeno na určitou část kondice. Projekt TMK vychází ze spolupráce kondičního trenéra Romana Čecha s Tomášem Polanským, který bude nejčastěji hlavní postavou jednotlivých dílů. Podpořit sportování dětí v současné složité době se ale rozhodli i další špičkoví hráči.

Čtvrté video je zaměřené na posílení středu těla prostřednictvím cviků na rotaci trupu. V popisku cviku je doporučené opakování a počet sérií. Je uveden vždy širší interval pro různé věkové a výkonnostní kategorie. Každý cvik provádějte přesně podle provedení ve videu, dbejte na správnou techniku!

Důležitá role svalů „jádra“ (tedy samotného trupu, kyčlí a ramen) je již dlouho známá, ale stále málo využívaná. Stabilita jádra je předpokladem pro správné fungování pohybového řetězce při vývinu síly u sportů, které vyžadují přenos síly z nohou do horní poloviny těla k akceleraci paží. Mezi tyto sporty stolní tenis bezesporu patří. Tím, že se stabilizují svaly břicha, zad a ramen, si sportovci zajistí větší efektivitu specializovaného tréninku a zároveň sníží riziko zranění bederní páteře a jiných částí těla. Cvičení svalů trupu se obvykle provádí při velikosti odporu, který dovoluje vykonat 15 až 30 opakování.

Kondiční trénink s Tomášem Polanským - 4. díl

Chcete se podívat na další díly domácího kondičního tréninku? Klikněte zde.