Kondiční příprava

Je základním stavebním kamenem pro optimální zvládnutí pohybové techniky. Jedná se o soubor všech pohybových schopností. Rozvíjíme zejména sílu, vytrvalost, obratnost, rychlost.

  • Všeobecná pohybová technika - základ pro sport obecně. Rozhodující zejména v juniorském věku, aby se hráči mohli výkonnostně dále rozvíjet. Převažuje v přípravném období.
  • Speciální tělesná příprava - schopnosti, které se uplatňují ve stolním tenisu (pohyb v hracím prostoru, práce nohou spojená s úderovou technikou, výbušná síla paže při topspinech, atd.).

Převažuje v hlavním období. Poměr VTP a STP. U dětí do 11 ti let by měla převažovat všeobecná tělesná příprava a to v poměru 70%/30%, dále se poměr obrací.

  • 9 – 13 let - nejvýhodnější období pro rozvoj celého komplexu - všestrannost
  • od 10ti let - dynamické posilování (s váhou vlastního těla)

Domácí kondiční trénink 1.

Mistr České republiky 2020 Tomáš Polanský ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí, zejména kondičním trenérem Romanem Čechem, pro Vás připravili domácí kondiční trénink v době nouzového stavu a z toho vyplývajícího omezeného pohybu a možností sportování. První díl najdete ve videu v tomto článku.

Číst dál...

Rozcvička Masataka Morizono

Sledujte přípravu Masataky Morizona (Japonsko) před finálovým utkáním extraligy mužů v roce 2016. Profesionální přístup ke sportu, tréninku a například i přípravě na zápas, ho vynesl v červenci 2015 až na 21. místě světového žebříčku. V sezoně 2015/2016 pomohl STEN marketingu k zisku mistrovského titulu.