Kondiční příprava

Je základním stavebním kamenem pro optimální zvládnutí pohybové techniky. Jedná se o soubor všech pohybových schopností. Rozvíjíme zejména sílu, vytrvalost, obratnost, rychlost.

  • Všeobecná pohybová technika - základ pro sport obecně. Rozhodující zejména v juniorském věku, aby se hráči mohli výkonnostně dále rozvíjet. Převažuje v přípravném období.
  • Speciální tělesná příprava - schopnosti, které se uplatňují ve stolním tenisu (pohyb v hracím prostoru, práce nohou spojená s úderovou technikou, výbušná síla paže při topspinech, atd.).

Převažuje v hlavním období. Poměr VTP a STP. U dětí do 11 ti let by měla převažovat všeobecná tělesná příprava a to v poměru 70%/30%, dále se poměr obrací.

  • 9 – 13 let - nejvýhodnější období pro rozvoj celého komplexu - všestrannost
  • od 10ti let - dynamické posilování (s váhou vlastního těla)

DOMÁCÍ KONDIČNÍ TRÉNINK

Projekt Trenérsko-metodické komise "Domácí kondiční trénink" je určen zejména pro mladé stolní tenisty. Má za cíl zpestřit čas, kdy nemůžeme hrát stolní tenis nebo sportovat tak, jak jsme všichni běžně zvyklí. Tematicky jde o kondiční cvičení doplněné většinou o práci s pálkou a míčkem. Snažíme se videa vytvořit tak, aby si sportovci udrželi alespoň základní kondici. Každé video je zaměřeno na určitou část kondice. Hlavní postavou jednotlivých dílů je mistr ČR pro rok 2020 Tomáš Polanský. Podpořit sportování dětí v současné složité době se ale rozhodli i další špičkoví hráči, za což jim moc děkujeme.

Číst dál...

Domácí kondiční trénink 1.

Mistr České republiky 2020 Tomáš Polanský ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí, zejména kondičním trenérem Romanem Čechem, pro Vás připravili domácí kondiční trénink v době nouzového stavu a z toho vyplývajícího omezeného pohybu a možností sportování. První díl najdete ve videu v tomto článku.

Číst dál...

Rozcvička Masataka Morizono

Sledujte přípravu Masataky Morizona (Japonsko) před finálovým utkáním extraligy mužů v roce 2016. Profesionální přístup ke sportu, tréninku a například i přípravě na zápas, ho vynesl v červenci 2015 až na 21. místě světového žebříčku. V sezoně 2015/2016 pomohl STEN marketingu k zisku mistrovského titulu.