Metodický web stolního tenisu

Česká asociace stolního tenisu

Ostatní

Podkategorie neobsahuje žádný popis, ale obsahuje záznamy:

Komentář M.K.

Právě dnes slaví 45. narozeniny. Marek Klásek. Odchovanec NHKG Ostrava (nyní KST Ostrava), kde hrál od roku 1980 až do roku 1996. Vystřídal kluby v celé Evropě (Německo, Francie, Itálie, Polsko, Slovensko), i u nás. Prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry. Od roku 1999 až do roku 2008 byl v mužské reprezentaci. V současné době hraje extraligu za klub Sokol Hradec Králové. Od roku 2013 se souběžně věnuje trenérství (vystudoval licenci A). Působil u kadetské a juniorské reprezentace a zároveň trénuje mladé talentované hráče ve středisku SCM v Ostravě.

„Komentář M.K.“ je pohled Marka Kláska na aktuální dění ve stolním tenise. Tentokrát o Superlize a jejím přínosu pro naše mladé hráče.

Číst dál...

Rozhovor s Janou Dobešovou

Bývalá československá reprezentantka a účastnice letních olympijských her v Atlantě Jana Dobešová působí desátým rokem jako trenérka ve Švédsku. Před Vánoci přijela se svými svěřenkyněmi do Prahy na společné soustředění českých a švédských kadetek a juniorek a tak jsme využili této příležitosti k rozhovoru.

Číst dál...

Jarek Kolodziejczik přednášel v Bratislavě

V polovině října se v NSTC v Bratislavě uskutečnil trenérský seminář. Přednášejícím byl Jarek Kolodziejczik, reprezentační trenér U18 Rakouska, držitel Badge of Honour. Akce se zúčastnilo 64 posluchačů (10 z ČR). Podrobné shrnutí semináře pro metodický web připravila Iveta Vacenovská.

Číst dál...

Co je nového?

Vážení stolní tenisté,

Vítáme Vás na stránkách obnoveného metodického webu ČAST. Přejeme si, abyste zde nacházeli cenné informace a pravidelně se sem vraceli. Předseda ČAST Zbyněk Špaček ve svém úvodním slovu uvádí hlavní důvody, které vedly k rozhodnutí metodický web obnovit. Cílem je vytvořit aktuální a moderní nástroj, kde bude možné sdílet informace především pro trenéry, ale i širší stolně-tenisovou veřejnost.

Trenérsko-metodická komise považuje vzdělávání trenérů za klíčovou oblast své působnosti. Základem je věcná diskuze a spolupráce. Metodický web chce být otevřeným portálem, kde budou prezentována všechna důležitá témata. Na webových stránkách neustále pracujeme. Došlo k modernizaci vzhledu webu, který navazuje na oficiální stránky ČAST. Změny jsou ale i v obsahové části. Například:

Sekce ŠKOLA PING-PONGU. Výuková videa z dílny Ivety Vacenovské s Lindou Záděrovou a Šimonem Bělíkem. V týdenních intervalech budou zveřejňována videa k jednotlivým úderům, která zde budou následně archivována.

Sekce METODIKA. Obsahuje články a videa z původního metodického webu, postupně bude doplňována o nové příspěvky.

Sekce KARTY HRÁČŮ. Obsahuje karty hráčů z původního metodického webu, postupně budou aktualizovány a doplňovány.

Sekce DATABÁZE ZÁPASŮ. Zde nově naleznete zápasy českých hráčů z letošního MS v Budapešti. Videa jsou sestříhána Stanislavem Kučerou a sestavena do přehledné galerie. Samozřejmě jsou k dispozici také všechny zápasy z předchozích vrcholných akcí z původního metodického webu v nových galeriích.

Sekce „ŠKOLENÍ TRENÉRŮ“. Naším cílem je zprovoznění této sekce do podoby, kdy bude poskytovat užitečné a ucelené informace pro trenéry všech licencí (on-line přihlášky, aktuální informace o kurzech, termíny doškolování, apod.). V současnosti zde naleznete informace k jednotlivým licencím včetně novelizované směrnice.

Titulní strana webu doznala velkých změn. Kromě aktualit zde najdete novou rubriku „OBLÍBENÁ KOMBINACE“. V ní se budeme ptát známých tváří na to, kterou tréninkovou kombinaci preferují a proč. Aktuálně se můžete nechat inspirovat hráči jako Hana Matelová, Tomáš Polanský nebo Ľubomír Pištej. V dolní části jsou uvedeny další nové články či odkazy.

Vážení stolní tenisté, metodický web je tu pro Vás. Pokud Vám zde něco schází, máte typ na důležité téma či článek, dejte nám vědět. Budeme se snažit postupně zlepšovat a rozšiřovat obsahovou náplň.

Za TMK ČAST, Martin Merker, koordinátor metodického webu (e-mail: merker(a)rra.cz).

7. 10. 2019

 

Somaticko - morfologické parametry TOP hráčů stolního tenisu

Na základě analýzy aktuálních zdrojů (vědecké odborné články) a s ohledem na somatické a morfologické parametry hráčů stolního tenisu lze definovat charakteristiky TOP hráčů a hráček v této disciplíně. Neznamená to, že nejlepší somato-morfologické parametry jsou zárukou špičkových výkonů, ale bez nich to prostě dlouhodobě a systematicky nebude fungovat. Další podmínkou je profesionální přístup sportovců.

Číst dál...

Shrnutí semináře s Jie Schoepp + otázky a odpovědi

V říjnu 2018 se v Ostravě uskutečnil mezinárodní seminář trenérů zaměřený na obrannou hru a hru s materiálem. Přednášející byla šéftrenérka ženské reprezentace Německa a bývalá přední světová obranářka Jie Schoepp. Metodický web o semináři podrobně informal ZDE. Nyní přinášíme shrnutí nejdůležitějších informací a odpovědi na otázky tazatelů.

Číst dál...

Psychologie výkonu - Mgr. Václav Petráš

Dne 26.11.2018 proběhl v Olomouci seminář pro trenéry stolního tenisu na téma "Psychologie výkonu". Přednášejícím byl známý sportovní psycholog Václav Petráš. V přiloženém materiálu najdete shrnutí přednášených a diskutovaných témat a také odkazy k jejich objasnění.

Číst dál...

Tréninkový kemp v Číně (Josef Braun & Tomáš Polanský)

V období 30. 5. - 12. 6. 2016 jsme se zúčastnili s Tomášem Polanským tréninkového pobytu v čínské Shanghai. Místo bylo v Centru Sportů Shanghai pod záštitou několikanásobného mistra světa Wang LIqina. Toto centrum nabízelo perfektní tréninkové podmínky a zázemí. Hala se 40 stoly, obrovské fit centrum v přízemí haly, atletický ovál vedle haly, stravování a ubytování v místě.

Číst dál...