Ostatní

Podkategorie neobsahuje žádný popis, ale obsahuje záznamy:

Noví "půl trenéři" licence C

O víkendu 16. až 17. listopadu 2019 proběhlo v malebném městečku Štíty na pomezí Olomouckého a Pardubického kraje školení teoretické části trenérů licence C. Podle nových směrnic ČAST se toto školení skládá ze dvou částí, teoretické a praktické. Praktickou část je pak zapotřebí absolvovat na HBO kempu.

Číst dál...

Somaticko - morfologické parametry TOP hráčů stolního tenisu

Na základě analýzy aktuálních zdrojů (vědecké odborné články) a s ohledem na somatické a morfologické parametry hráčů stolního tenisu lze definovat charakteristiky TOP hráčů a hráček v této disciplíně. Neznamená to, že nejlepší somato-morfologické parametry jsou zárukou špičkových výkonů, ale bez nich to prostě dlouhodobě a systematicky nebude fungovat. Další podmínkou je profesionální přístup sportovců.

Číst dál...

Tréninkový kemp v Číně (Josef Braun & Tomáš Polanský)

V období 30. 5. - 12. 6. 2016 jsme se zúčastnili s Tomášem Polanským tréninkového pobytu v čínské Shanghai. Místo bylo v Centru Sportů Shanghai pod záštitou několikanásobného mistra světa Wang LIqina. Toto centrum nabízelo perfektní tréninkové podmínky a zázemí. Hala se 40 stoly, obrovské fit centrum v přízemí haly, atletický ovál vedle haly, stravování a ubytování v místě.

Číst dál...

Postřehy z ME 2013 ve Schwechatu

Systém soutěží:
V letošním roce se opět po 2 letech hrálo kompletní ME tj. jak soutěže družstev, tak jednotlivců. Způsob kvalifikace do soutěží družstev se oproti šampionátu 2011 změnil a to tak, že se po dobu 2 let hrála dlouhodobá kvalifikace a tudíž pro zařazení a nasazení do jednotlivých výkonnostních skupin nerozhodovalo umístění z posledního šampionátu.

V kvalifikačních bojích si oba naše týmy vybojovaly účast v elitní „Championship Division“ a tak naši muži, kteří na ME 2011 v Gdaňsku z této divise sestoupili, využili možnost se díky tomuto novému systému opět mezi elitu kvalifikovat.

Číst dál...