Nové tréninkové centrum v Číně

Centrum bylo otevřelo 12. října a bude se v něm připravovat 32 kadetů a kadetek a 32 juniorů a juniorek.

Ve městě Wei Hai bylo 12. října slavnostně otevřeno Čínské národní reprezentační centrum pro juniorské a kadetské složky. Jedná se v dějinách Číny o první národní centrum pro takto mladé hráče. Nikdy takový projekt v Číně ještě nebyl.

Oficiální motto centra zní: „Jak umožnit dětem, aby uskutečnily své sny?“ Neoficiální verzí ovšem je, že projekt vznikl zejména proto, že Čína začíná ztrácet konkurenceschopnost s Japonskem v těchto věkových kategoriích. Zajímavostí je, že o Evropě na tiskové konferenci nezaznělo jediné slovo.

A jak byli hráči do centra vybráni? Celý měsíc probíhal kvalifikační turnaj, kterého se zúčastnilo cca 20 000 hráčů. Nejprve se konaly regionální kvalifikace. Nakonec se 16 hráčů kvalifikovalo přímo z turnaje, 8 bylo vybráno trenéry a posledních 8 vybraných si náklady musí platit sami. Netřeba dodávat, jak prestižní pro hráče bylo se do centra dostat. Komise, která hráče vybírala, se skládala z hráčů jako Liu Guoliang, Ma Lin, Wang Nan, Liu Wei, apod.

IMG 20201014 WA0010

Hlavním trenérem byl vybrán Zhong Jinyong, bývalý trenér mužské a ženské reprezentace a trenér Zhang Jikeho. K dispozici bude mít dalších 10 hlavních trenérů, k nim přibude ještě 6 regionálních trenérů.

Aktuální informace a fotografie poskytla Jana Dobešová. Děkujeme!