Škola ping-pongu

V souvislosti s novou knihou Stolní tenis od Marty Novotné připravila ČAST videonávody, které mají všem hráčům, trenérům i rodičům ukázat, jak správně hrát deset základních úderů stolního tenisu. Na vznik a obsah videí dohlížela Iveta Vacenovská, hlavními aktéry jsou nadějní reprezentanti Šimon Bělík a Linda Záděrová.

Naším záměrem bylo, aby trenéři, kteří nemají zkušenosti se stolním tenisem, nebo rodiče, kteří přivedou děti do herny, měli nějaký návod, jak začít a jak správně děti vést. Zkrátka aby mladí hráči zvládli první krůčky a aby pak měli dobrý základ pro další rozvíjení,“ vysvětluje předsedkyně Trenérsko-metodické komise Marta Novotná.

Videonávody názorně a jednoduše vysvětlují dané údery a jsou doplněny komentářem Ivety Vacenovské. Pro větší přehlednost jsou nejdůležitější pokyny shrnuty v závěrečném slidu. Jednotlivá videa budou publikována vždy jednou za týden na YouTube kanálu asociace v seznamu videí Škola ping-pongu. Pro rychlý přístup využijte nabídku Škola ping-pongu na úvodní stránce metodického webu.

 

Přehled jednotlivých dílů Školy ping-pongu:

  1. držení pálky
  2. střehové postavení
  3. stínování
  4. forhendový a bekhendový kontr
  5. forhendový a bekhendový pink
  6. forhendový a bekhendový topspin
  7. forhendový a bekhendový blok
  8. držení pálky a nadhoz míčku při podání
  9. forhendové a bekhendové podání
  10. příjem krátkého podání