Šimon BělíkBělík1

 

Datum narození: 13.05 2004

Herní pojetí: Útočné

Dřevo: Harimoto ALC

Potahy: F Dignics 09C, B Dignics 05

Současný klub: TTC ENFIREEX Ostrava

Největší úspěch v kariéře: 3. místo MEJ kadetů Cluj – Napoca, dvouhra

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Přivedl mě k tomu táta, který také hrával. Moje první údery jsem odehrál na stolech TJ Ostrava KST, kde jsem působil až do svých 12 let.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: 3. místo MEJ kadetů dvouhra, 3. místo European Youth TOP 10 dvouhra, 2 × 3. místo na World Cadet Challenge (týmy, čtyřhra)

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Začínal jsem u Zbyňka Bajgera, potom jsem přešel k jeho synovi Jirkovi. Momentálně jsem u Tomáše Demka. Právě on ovlivnil moji kariéru nejvíc a myslím si, že velmi pozitivně.

Sportovní vzory: Conor McGregor, Lionel Messi

Na stolním tenise se mi líbí: Rotace a specifičnost. Za všechno jsem zodpovědný já, za výhry, za prohry a za předvedenou hru.

Na stolním tenise nemám rád: Nevyzpytatelnost.

Můj typický „pracovní“ den: Vstávám do školy, která mi začíná v 8h. Někdy mám dopolední trénink, někdy ne, záleží na škole. Potom mám odpolední trénink, který trvá 2-2,5h a finiš dne je silová/kondiční příprava, kterou často doplňuje fyzioterapie/masáž.

Můj volný den: Buď jsem s kamarády nebo hraji hry na PS4. Občas jenom užívám pohodlné postele a dívám se na filmy.

Má největší herní přednost a slabina: Kdo ví, tak ví, kdo neví, tak neví.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučil: Být sami sebou a nenechat se semlít "odborníky". Být namotivovaný a sebedisciplinovaný.

Mé oblíbené jídlo: Maso

Na důležité zápasy se připravuji: Rozeberu soupeře, udělám si na něho plán, rozcvičím se, provedu rituály (bez hudby ani ťuk) a jdu na to.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Dřív byly malé, teď také nejsou nijak extrémní. Záleží na období a škole, která je pořád má hlavní povinnost.

Má oblíbená kombinace: Tu najdete podrobně rozebranou ZDE.

Můj největší skalp: Omar Assar, Tristan Flore

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažil: Musím se omluvit Květymu (Ondřej Květon), ale když jsme nastupovali ve finále Belgium Open proti Číně, tak Květy měl na drese přilepenou žvýkačku a všiml si toho, až když byl na kurtu. Celý tým, včetně trenéra Tomáše Demka, chytil záchvat smíchu a on tam stál a rozčiloval se.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděl, nebo udělal: Nejbláznivější jsou vítězná gesta Conora. Moje bylo, když jsem udělal vítězné gesto Ma Longa poté, co jsem porazil kadetského reprezentanta Číny a otočil jsem se přímo na čínskou lavičku. Toho kluka jsem už nikdy neviděl.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Ze zahraničí asi Jonathan Groth. Seděl jsem s ním u stolu a byl to velký sympaťák. V Česku jich je hodně, teď si vzpomenu na Bajgyho (Ondřej Bajger) a Tregyho (Tomáš Tregler), ale je jich 100% víc.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Nervozita je vždy před větším duelem. Snažím se před zápasem zhluboka dýchat a vstoupit do něj lépe než soupeř.

Když vedu 10:0, tak: Nechávám bod.

Mé oblíbené sporty: Box, MMA (hlavně UFC), fotbal, hokej

Mé koníčky a záliby: Hraní her na PS4, čas s kamarády a různé sporty