Karin Adámkováadamkova1.jpg

 

Datum narození: 27.11.1994

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Jonyer Hinoki   

Potahy: Tenergy 05, Challenger Attack (sendvič)

Současný klub: MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP

Největší úspěch v celé kariéře: 3. místo na WORLD TOUR v Olomouci 2016 ve čtyřhře
a v Bělorusku v roce 2018.

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Narodila jsem se do ping-pongové rodiny, snad jen babička tento sport nikdy nehrála. Začala jsem kolem 4-5 let v Brně. Kromě stolního tenisu jsem navštěvovala aerobik a výtvarku, ale všechno časově nešlo stihnout a na mamce jsem poznala, že by byla ráda, kdybych si vybrala právě ping-pong.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: 2x 3. místo na Mistrovství Evropy v kadetské kategorii ve čtyřhře 2007, v mixu 2009.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: První trenérkou byla určitě moje mamka a taťka a na turnajích mě vedl i můj děda. Ve 13 letech jsem odešla do střediska v Havířově a tam se o mě staral Kamil Koutný. 5 let jsem hrála pod Maruškou Hrachovou. Největší vzestup jsem zaznamenala pod Petrem Nedomou a společně s Jankem Medveckým a Kamilem Koutným spolupracujeme doteď.

Sportovní vzory: V dětství jsem si oblíbila Georginu Potu, mám ale i vzor z jiného sportu a tím byla biatlonistka Gabriela Koukalová.

Na stolním tenise se mi líbí: Že mám kolem sebe spoustu přátel právě ze stolního tenisu a poznám spoustu míst díky turnajům.

Na stolním tenise nemám ráda: Že není omezen počet Asiatek na světové turnaje a další věc, že evropské státy mají Asiatku v týmu.

Můj typický pracovní den: Jelikož studuji vysokou školu, je někdy ten den trošku hektický. Většinou kolem 6.30 vstávám a první věc co po probuzení dělám je, že si udělám kávu a v klidu posnídám. V 9:30 začíná dopolední trénink a končí v 11:30, poté se přesouvám na 12:30 do školy do Ostravy nebo jedu domů si udělat oběd. Když mám po obědě čas, ráda si na pár minut zavřu oči, abych nabrala síly na další trénink, který začíná v 16:00 a končí v 18:00. 3x v týdnu mám pak od 7-8 večer kruhový trénink na kondičku.

Můj volný den: Těchto dnů moc není, ale když ho mám, ráda ho strávím i sama, zajdu si zaběhat nebo si zajdu na dobré kafe. Pak i čas s rodinou je mi vzácný, těchto dnů v roce taky není moc.

Má největší herní přednost a slabina: Mojí předností je, myslím, velká bojovnost. Bez toho bych byla určitě poloviční hráčkou. A jelikož mám na bekhendu sendvič, i to je určitě moje velká zbraň. Naopak slabinu bych viděla v pohybu, kdy jsem pomalá a v některých výměnách nestíhám.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila. Aby neusínali na vavřínech a každý den makali 😊

Mé oblíbené jídlo: Nejradši mám palačinky nebo lívance. Moc ráda si dám i dobré těstoviny a pizzu.

Na důležité zápasy se připravuji: Pokud mám čas před zápasem, tak studuji soupeře na videu, abych se podívala na jeho styl hry, slabiny a naopak co má lepší. Těsně před zápasem se snažím pořádně dostat do tempa rozcvičením.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Jak v mládežnické, tak v seniorské kategorii se snažím trénovat stejně. Současně se snažím od pondělí do pátku natrénovat 16 hodin. O víkendech podle toho, jestli máme zápasy.

Má oblíbená kombinace: Soupeř mi hraje do bekhendu a kdykoliv prohodí do forhendu. Zpravidla to hraji 5 minut dokola a pak 5 minut se servisem a po mém 3. forhendu dohra.

Můj největší skalp: Daniela Dodean, Galia Dvorak

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když jsme byly na turnaji v Polsku a hráli jsme s Kačkou Tomanovskou čtyřhru. Soupeřka na mě podávala pořád vrchní servis a já přijímala strašně vysoké míče na její spoluhráčku a ta to pořád kazila. Když jsem to zahrála asi po 8., tak jsme s Kačkou dostaly dlouhý výbuch smíchu a snad 5 minut jsme nemohly hrát. Mám ještě jeden, kdy jsem hrála v juniorkách na Mistrovství Evropy finále útěchy a po vítezství jsem obíhala kolem stolu s českou vlajkou 😊

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Asi jak si ZHANG JIKE po vítězství na olympiádě roztrhl triko napůl.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Určitě Timo Boll.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Snažím si pustit v telefonu oblíbenou písničku, při které přijdu na jiné myšlenky.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím.

Mé oblíbené sporty: Ráda lyžuji, plavu a jezdím na kole. V televizi nejraději sleduji biatlon, krasobruslení a atletiku.

Mé koníčky a záliby: Na koníčky není moc čas, ale ráda si chodím zaběhat.