Linda Záděrová

 

Datum narození: 29. 05. 2003

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Kenta Matsudaira - Butterfly

Potahy: Butterfly - Tenergy 05 FX
2.1 mm na obou stranách

Současný klub: SKST Hodonín

Linda foto

 

Největší úspěchy v dosavadní kariéře: 2 bronzové medaile z MEJ 2018 v kadetské kategorii - ve čtyhře s Hanou Arapović (Chorvatsko) a v mixu s Adamem Štalzerem; bronzová medaile z MEJ 2019 ve družstvech juniorek; Mistryně ČR 2018 ve dvouhře kadetek; několikanásobná mistryně ČR ve smíšené čtyřhře; vítězka EXLŽ 2019/2020, účast na MS juniorů v Thajsku 2019, účast na ETTU TOP 10 juniorek Evropy v Berlíně 2020.                                                  

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Ke stolnímu tenisu mě přivedl taťka. I on sám a velká část mé rodiny hrála a hraje stolní tenis od mala. Takže bylo víceméně jasné, jaký sport určitě vyzkouším.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Petr Sigmund, Jaroslav Mikeska, Iveta Vacenovská.

Sportovní vzory: Nemám svůj sportovní vzor. Dívám se na různé sportovce z různých sportů a co se mi líbí, to si od nich vezmu.

Na stolním tenise se mi líbí: Je to rychlý a dynamický sport, ve kterém musíme skloubit plno věcí dohromady.

Na stolním tenise nemám ráda: To, že moc záleží na psychice a váš výkon může ovlivnit úplná maličkost.

Můj typický „pracovní“ den: Dopolední trénink – škola – odpolední trénink – učení se doma.

Můj volný den: Když mám volný den, tak opravdu jen odpočinek a Netflix. Někdy si zacvičím nebo se protáhnu.

Má největší herní přednost a slabina: Forhend a forhend 😊

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Ať trénují, dávají do toho všechno a věří si.

Mé oblíbené jídlo: Špagety a gnocchi Carbonara, ryby, kuřecí řízek.

Na důležité zápasy se připravuji: Tréninkem (více individuálnějším) a tak, abych byla před zápasem odpočatá a šla do toho s chutí. Přímo před zápasem si často pouštím hudbu.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Dříve: po-čt 1x denně + 1-2 dopoledne. Současné: po-pá 2x denně

Má oblíbená kombinace: Tu najdete podrobně rozebranou ZDE.   

Můj největší skalp: Nevím, snad teprve přijde.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když jsem hrála na Czech Junior and Cadet Open v Hodoníně, tuším 3 roky zpátky, hrála jsem mezi 32 proti Číňance a stav byl 0:2 a 9:10. Vzala jsem si time-out, trenér mi poradil, že by bylo nejvhodnější dát rychlý dlouhý servis, ať soupeřku překvapím. Po chvíli jsem tedy přišla ke stolu, chystám se na servis, nadhodím a zahrála jsem servis, který jsem trefila tak, že proletěl k soupeřce pod stolem. Tím jsem tedy zápas prohrála, ale myslím, že soupeřku jsem překvapila…

Druhý moment, na který si vzpomínám: Hrála jsem zápas a měla jsem vyšší balon do forhendu. Jak jsem na něj šla, tak jsem si předčasně říkala, že je to můj vyhraný balon. Napřáhla jsem se, abych dala největší ránu, co to půjde… A zahrála jsem to tak, že jsem trefila spodní část síťky (co je na boku stolu přidělaná) a balon se mi odrazil přímo do oka. Takže mě to tak trošku potrestalo. Od teď už vím a také se tím řídím, že když jsem ve výměně, tak hraji pořád za každých okolností a nepřemýšlím, jak to skončí a hraji do té doby, než je míček na zemi.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Viděla: Zhang Jike a roztrhnutý dres, jeden ruský kadet se radoval až tak, že dostal červenou. Udělala: Rozbrečela jsem se štěstím.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Timo Boll

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Před zápasem mám menší nervozitu, ale myslím, že je to dobře, než kdybych byla úplně v klidu. Jakmile vejdu do kurtu, tak to ze mě hned opadne. Před zápasem mi pomáhají písničky a taky být pořád na nohách– poskoky atd.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím.

Mé oblíbené sporty: Fotbal. Podívám se nebo zahraji si moc ráda všechny letní sporty.

Mé koníčky a záliby: Fotbal, Netflix a když mám náladu a čas, tak mě baví vaření.