Oblíbená kombinace Linda Záděrová

Juniorská reprezentantka Linda Záděrová ke své oblíbené kombinaci uvádí: „Nemám vyloženě jednu nejoblíbenější kombinaci, kterou bych hrála pokaždé, když mám možnost si vybrat. Na druhou stranu mi přijde také zajímavé zmínit, že není snad ani jedna, kterou bych hrála nerada. Samozřejmě každý má nějakou kombinaci, která mu jde hůř, ale důležité je pokračovat v tréninku a snažit se ji vždy zahrát, co nejlépe. Mezi mé oblíbené patří kombinace 2 x bekhend, 1-2 x forhend a 1 x střed. Většinou si ji zahraji po rozehře. Je to dobrá kombinace na začátek pro rozpohybování a hlavně i s lehkou nepravidelností.“

Linda

„Další mojí oblíbenou kombinací, teď už s podáním, je: Dám podání – sparingpartner má 2 možnosti příjmu, a to buď krátce po celém stole a rovnou dohrajeme nebo jakkoliv (pinkem, flipem) do bekhendu nebo do forhendu - já zahraji první topspin po lajně - soupeř blokne křížem a já už hraji kamkoliv a dohrajeme. Trénujeme zde správné rozhodnutí (dopředu nebo do stran) a zahrání prvního topspinu po lajnách. Tuto kombinaci mám ráda, i když ji hraje druhá strana, protože trénuji pasivní hru a následně to, abych se já, jakožto z počátku pasivní hráčka, dostala do tlaku.“

Názor Ivety Vacenovské

Hra Lindy se zakládá na aktivním oboustranném útočném stylu, který se někdy podobá spíše mužskému stolnímu tenisu. Předností je určitě forhendový topspin, kterým často boduje a dokáže vytvořit velký tlak na soupeře. Linda je na svůj věk komplexní hráčkou s dobrou úderovou technikou, umí zahrát topspiny, přechody, bloky, flipy, pinky, banán a tím má i možnost všechny údery postupně zlepšovat a rozvíjet tak svůj potenciál.

Polopravidelná kombinace je pro Lindu určitě dobrá volba. Pravidelné kombinace hraje většinou velmi dobře, skoro i se „zavřenýma očima“. A naopak nepravidelnými kombinacemi se do tempa dostává hůře. Takže souhlasím, jak sama píše, je ideální na zahřátí a také pro dobrý pocit, který je například při rozehře před zápasem velmi důležitý. Uvedená kombinace umožní držet míček pravidelností více na stole, přesto musíte být určitou část ve střehu a pohyb není automatický. Pokud jde o druhou uvedenou kombinaci, předozadní pohyb je velmi těžký, proto je jeho trénink důležitý. Kombinace je velmi dobrá v tom, že s rozhodnutím o pohybu nohou musí Linda vyčkat, až podle toho, kam letí míček a ne předem, jak se jí někdy stávalo. Kříže hraje často automaticky, takže lajny jsou určitě správná volba. Na závěr bych uvedla, že větší část kombinací v tréninku by měla být dle mého s podáním, protože každý míček v zápase začíná „podání-příjem“.

Podrobné informace o Lindě Záděrové najdete na její Kartě.

Zajímají Vás oblíbené kombinace dalších špičkových hráčů a trenérů? Sledujte rubriku Oblíbená kombinace ZDE.