Dana Čechová48585330136 b96118a087 z

 

Datum narození: 3. 9. 1983

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Jun Mizutani ZLC

Potahy: Tenergy 05 a Tenergy 05 FX

Současný klub: MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP

Největší úspěch v celé kariéře: Účast na letních olympijských hrách v Pekingu 2008 a v Londýně 2012, bronzové medaile z mistrovství Evropy v soutěži družstev v letech 2009 a 2013.

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Začínala jsem v Hodoníně pod vedením pana Brhela v roce 1991. Bydleli jsme kousek od haly a vždycky jsme se s mamkou při procházce stavěly podívat se na trénink. Bavilo mě to, jednoho dne jsem dostala do ruky raketu a pak už to šlo rychle. Pamatuji si, že mě stolní tenis velmi bavil a v herně jsem byla pořád. Pan Brhel tam byl už když jsem přišla ze školy a mamka pro mě musela přijít, aby mě odtáhla domů. Hraní mi šlo hned od začátku. Poprvé jsem se postavila za stůl v osmi letech a ve dvanácti jsem už byla mistryně republiky a členka mládežnické reprezentace.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: Účast na dvou juniorských turnajích TOP 12 Evropy.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: První trenér pan Ladislav Brhel ve mně probudil lásku ke stolnímu tenisu a každý den se mi věnoval. Chorvat Neven Cegnar mi ukázal, že bez píle a tréninkové dřiny nemohu být dobrou stolní tenistkou. Spolupracoval se mnou v době, kdy se mnou nikdo nepočítal a nikdo mi nevěřil, což bylo před mou první olympiádou v Pekingu. Marta Novotná vplula do mého života v projektu DH2012. Naučila mě plánovat si dny, týdny, měsíce a sezony. Radila, kdy mám zařadit odpočinek a kdy naopak větší zátěž. Naučila mě, že když hraji špatně, je to jen cesta k lepšímu výkonu. Naši společnou cestu jsme zakončili úspěšnou kvalifikací na olympijské hry v Londýně.

Sportovní vzory: Elke Shall–Süß, manželka bývalého německého reprezentanta Christiana Süße a legendární Steffi Graf.

Na stolním tenise se mi líbí: Stolní tenis je akční, rychlý a nevyzpytatelný, proto mě stále baví ho hrát. Žádná výměna není nikdy stejná a nedá se předem odhadnout, co přijde, takže hráči musí být neustále ve střehu.

Na stolním tenise nemám ráda: Samozřejmě nemám ráda porážky, bohužel se jim v žádném sportu nedá vyhnout.

Můj typický „pracovní“ den: Ráno vstanu, udělám si kávu, zavezu dceru Gabrielku do školky a jedu z Plzně do Prahy na trénink. Trénink na Kotlářce v reprezentačním středisku trvá třihodiny, včetně hodiny na zásobníku. Po odtrénované fázi se vracím zpět domů do Plzně, převleču se opět do sportovního a vyrážím na čtyřicetiminutový výběh kolem jezera. Takto vypadá můj ideální tréninkový den.

 
Můj volný den: Ráno vstanu a opět si udělám kávu. Poté jsem celý den se svým manželem a dcerou Gabrielou, nejraději jezdíme na výlety do přírody zakončené dobrým jídlem.

Volný den bez rodiny:Ráno vstanu a udělám si kávu. Nechám Gabrielku manželovi a jedu do Prahy odkud odlétám společně s Ivetou Vacenovskou a Hanou Horákovou na finále dvouhry na Rolland Garros. Zrovna hraje Lucie Šafářová, po zápase oslavujeme v noční Paříži.Není to sice typický volný den, ale rozhodně mě baví.

Má největší herní přednost a slabina: Mohu se spolehnout na úderovou variabilitu, v těžkých okamžicích jsem schopna zahrát nečekaný úder. Mou silnou stránku vidím také v neustálé bojovnosti. A slabina? Zkuste nějakou zjistit, já myslím, že nic nenajdete!

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Trénovat, trénovat, trénovat a dřít. Vyplatí se to a je to nejlepší recept a jediná cesta k úspěchu. Každý dobrý hráč si musí jít za svými cíli, i když to bolí a může se zdát, že to nevyjde. Ale kdo vytrvá, tak tomu to vyjde.

Mé oblíbené jídlo: Vepřo knedlo zelo bez knedlíků a masa.

Na důležité zápasy se připravuji: S dostatečným časovým předstihem, vždy s jasným plánem přípravy.

Mé současné tréninkové dávky: Kolik Gabrielka dovolí a manžel snese. Bohužel mám náročnou dopravu na tréninky, musím dojíždět do Prahy, ale přesto zvládám slušný počet tréninků.

Má oblíbená kombinace: Dva údery z bekendu, dva z forhendu. Následuje nepravidelné vylepšení, jeden nebo dva údery z bekendu, jeden nebo dva údery z forhendu.

Můj největší skalp: Shan Xiaona, v současnosti dvanáctá hráčka světa.

Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Určitě více trénují, k čemuž mají skvělé podmínky. Také jsou pokornější a obětují stolnímu tenisu naprosto všechno.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: V sedmém měsíci těhotenství jsem nastoupila k zápasu v Bundeslize a podařilo se mi vyhrát.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Kristin Silbereisen a Georgina Pota.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Před důležitými zápasy bývám nervózní, ale umím nervozitu přetvořit v bojovnost a pozitivní naštvání. Uklidňuji se tím, že se soustředím na vlastní dech a prodýchávám celé tělo.

Když vedu 10:0, tak: Nikdy nezkazím servis, hraji naplno až do konce.

Mé oblíbené sporty: Stolní tenis, tenis, biatlon, šipky.

Mé koníčky a záliby: Četba detektivních knih, běhání, zahrada.