Domácí kondiční trénink 5.

Je tu pátý díl domácí kondiční přípravy. Cviky předvádí mistryně České republiky 2020 a dlouhodobě naše nejlepší hráčka Hana Matelová.

Páté video je zaměřené na rozvoj stability a rovnováhy. V popisku každého cviku je doporučené opakování a počet sérií. Je uveden širší interval pro různé věkové a výkonnostní kategorie. Každý cvik provádějte přesně podle provedení ve videu, dbejte na správnou techniku!

Stabilita (rovnováha) je pro stolní tenis velmi důležitá. Je spjata s úrovní silových schopností, které tvoří její základ. Dále souvisí s tzv. hlubokým stabilizačním systémem („jádrem“), na který byl zaměřen 2. a 4. díl našeho seriálu. Velmi blízko má též k „agilitě“, tj. schopnosti měnit rychle směr pohybu při zachování kontroly nad tělem. Stabilita svalstva trupu je klíčová vlastnost kinematického řetězce ve sportech, které vyžadují přenos síly začínající v nohách a pokračující až do zrychlení paží. Ideální je stabilitu rozvíjet pomocí specifických cvičení pro daný sport. Pravidelným tréninkem lze dosáhnout výrazných pokroků.

Kondiční trénink s Hanou Matelovou - 5. díl

Chcete se podívat na další díly domácího kondičního tréninku? Klikněte zde.