Domácí kondiční trénink 10.

Je tu desátý díl domácí kondiční přípravy. Cviky na flexibilitu a zpevnění středu těla (CORE) předvádí český reprezentant Luboš Jančařík.

Krátká videa vznikají pod patronací TMK ČAST. Jsou určena zejména pro mladé stolní tenisty, kteří v době nouzového stavu nemají šanci trénovat. Snažíme se videa vytvořit tak, aby si sportovci udrželi alespoň základní kondici. Každé video je zaměřeno na určitou část kondice. Projekt TMK vychází ze spolupráce kondičního trenéra Romana Čecha s Tomášem Polanským. Podpořit sportování dětí v současné složité době se ale rozhodli i další hráči.

V popisku cviku jsou uvedeny parametry zatížení a správný způsob provedení. Dbejte především na správnou techniku a dýchání. Pamatujte, že méně je někdy více.

Flexibilita (mobilita, pohyblivost) je schopnost organismu vykonávat pohyby ve velkém kloubním rozsahu. Je předpokladem pro efektivní svalovou činnost, a tím i pro dosažení správného a efektivního provedení pohybu. Hraje též důležitou roli při prevenci svalového zranění. Rozsah pohybu v jednotlivých kloubech může velkou měrou ovlivnit účinnost úderové a pohybové techniky, rozvoj síly, rychlosti a koordinace. Při současných nárocích na zvládnutí rychlých pohybových činností v důsledku neustálého zrychlování hry, hraje optimální kloubní pohyblivost velkou roli.

Důležitosti a významu zpevnění středu těla ve stolním tenise byl věnován 4. díl našeho seriálu.      

Kondiční trénink s Lubošem Jančaříkem - 10. díl - Flexibilita, zpevnění středu těla

Chcete se podívat na další díly domácího kondičního tréninku? Klikněte zde.