Domácí kondiční trénink 7.

Je tu sedmý díl domácí kondiční přípravy, tentokrát s českou juniorskou jedničkou Lindou Záděrovou.

Krátká videa vznikají pod patronací TMK ČAST. Jsou určena zejména pro mladé stolní tenisty, kteří v době nouzového stavu nemají šanci trénovat. Snažíme se videa vytvořit tak, aby si sportovci udrželi alespoň základní kondici. Každé video je zaměřeno na určitou část kondice. Projekt TMK vychází ze spolupráce kondičního trenéra Romana Čecha s Tomášem Polanským. Podpořit sportování dětí v současné složité době se ale rozhodli i další hráči.

Sedmý díl je zaměřený na kruhový trénink. V popisku každého cviku jsou uvedeny parametry zatížení a správný způsob provedení. Dbejte na správnou techniku a dýchání. Pamatujte, že méně je někdy více.

Kruhový trénink je organizační forma cvičení spočívající v řazení sérií cviků za sebe. Hráči vykonávají jednu sérii každého cviku, než začne jakýkoliv cvik opakovat. Kruhový trénink je vhodný pro rozvoj všech pohybových schopností a nácviku dovedností, většinou se však využívá pro kondiční rozvoj. Má určité zásady - cvičení musí být dostatečně jasná a předem známá, jednotlivá stanoviště by měla střídat zatížení různých svalových skupin, lze využívat i různé cvičební pomůcky. Míra zatížení je dána počtem opakování a časovým intervalem. Délka zatížení (a odpočinku) souvisí s obsahem a cílem tréninku (co chceme rozvíjet), zpravidla se pohybuje od 20 do 60 sekund. Kruhový trénink vyžaduje od trenéra velmi dobrou přípravu.

 

Kondiční trénink s Lindou Záděrovou - 7. díl

Chcete se podívat na další díly domácího kondičního tréninku? Klikněte zde.