Domácí kondiční trénink 8.

V osmém díle domácího kondičního tréninku ukazuje Tomáš Polanský tipy na trénink pohybové techniky, tzv. footwork.

Krátká videa vznikají pod patronací TMK ČAST. Jsou určena zejména pro mladé stolní tenisty, kteří v době nouzového stavu nemají šanci trénovat. Snažíme se videa vytvořit tak, aby si sportovci udrželi alespoň základní kondici. Každé video je zaměřeno na určitou část kondice. Projekt TMK vychází ze spolupráce kondičního trenéra Romana Čecha s Tomášem Polanským. Podpořit sportování dětí v současné složité době se ale rozhodli i další hráči.

Osmý díl je zaměřený na footwork. V popisku každého cviku jsou uvedeny parametry zatížení a správný způsob provedení. Dbejte na správnou techniku a dýchání. Pamatujte, že méně je někdy více.

Marta Novotná v učebních textech pro trenéry uvádí: „Jedním z důležitých faktorů pro zvýšení výkonnosti je správně technicky provedený pohyb hráče v hracím prostoru. Proto je důležité, abychom pohybové technice věnovali velkou pozornost. V moderním pojetí vrcholového stolního tenisu, kdy se hra neustále zrychluje, se stává každá výměna bojem o čas. Rychlostní schopnosti hráče stolního tenisu jsou předpokladem a zároveň limitujícím faktorem růstu výkonnosti. Čím více jsou tyto pohybové aktivity trénovány, tím dokonalejší je jejich souhra a tím je také vyšší účinek svalové práce.“

Kondiční trénink s Tomášem Polanským - 8. díl - FOOTWORK 1

Chcete se podívat na další díly domácího kondičního tréninku? Klikněte zde.