Metodický web stolního tenisu

Česká asociace stolního tenisu

Karty hráčů

Kategorie neobsahuje žádný popis, ale obsahuje záznamy:

Karin Adámková

Přidána karta hráče.S jakými potahy hraje či v kolika letech začínala se stolním tenisem? Nejen na tyto otázky odpověděla Karin Adámková. Profil české reprezentantky najdete ZDE.

Karta hráče - Tomáš Konečný

Konecny

Tomáš Konečný

 

Datum narození: 23. 10. 1985

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Andro Treiber G

Potahy: Rasanter R47

Současný klub: PKS KOLPING FRAC Jarosław

Největší úspěch v celé kariéře: Vítězství ve dvouhře naturnaji World Tour v Bulharsku v roce 2016.

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Ke stolnímu tenisu mě všesti letech přivedl děda. Začínal jsem v klubu TJ Fryšták, brzy následoval přesun do KST Zlín. Tam jsem trénoval do konce základní školy každý den, občas dvakrát denně před velkou akcí. Střední školu a také nejdůležitější tréninkové období jsem absolvoval v KST Robot Mokré Lazce. Tady jsem už přešel na dvoufázový, někdy až třífázový tréninkový režim. Dalších osm let sportovního života jsem strávil v SF SKK EL Niňo Praha. Tím skončilo mé působení na české klubové scéně. Nyní již čtvrtým rokem hraji za polský klub 3S Polonia Bytom. V letech 2014 až 2016 jsem trénoval v evropském centru ve Schwechatu pod vedením věhlasných zahraničních trenérů. Nyní se opět připravuji v Praze na Kotlářce.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: Mistr Evropy ve čtyřhře juniorů a bronzový medailista ve družstvech na mistrovství Evropy v Novém Sadu v roce 2008, 2. místo ve družstvech a ve čtyřhře na mistrovství Evropy kadetů v Bratislavě vroce 2005.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Vladislav Koldas mi dal veškeré základy, herní systém a úderovou techniku. Mým reprezentačním trenérem ve všech kategoriích byl Pavel Steffek, díky kterému jsem mohl zlepšovat svůj mezinárodní herní projev. Tomáš Demek mě pak připravil na dráhu profesionálního hráče, ukázal mi správný přístup k vrcholovému sportu. A dále Dirk Wagner, který posunul pojem trenér úplně do jiné roviny. Věřím, že kdybych měl možnost připravovat se pod jeho vedením delší dobu, dokázal bych své výkony posunout mnohem dál. Změnil u mě pohled na efektivitu tréninku, dávky, vedení a myšlení při zápasech a předal mi plno zkušeností z jeho dlouhé trenérské kariéry.

Sportovní vzory: Roger Federer, Tiger Woods

Na stolním tenise se mi líbí: Samotná hramě očarovala už od mala. Nejvíce se mi na stolním tenise líbí rychlost, falše a variabilita.

Na stolním tenise nemám ráda: Neustálé a nesmyslné změny pravidel. Například nyní v polské lize hrajeme některé zápasy jen na dva vítězné sety, což je snad světový unikát.

Můj typický „pracovní“ den: Dobrým vstupem do nového dne je pro mne kvalitní, a hlavně klidná snídaně. Nedokážu odejít z domu bez jídla, takže vstávám minimálně hodinu a půl před odchodem na trénink. Ráno trénuji od 9:00 do 11:00. Po fázi následuje oběd. Když je čas a prostor, tak nepohrdnu krátkým odpočinkem v leže. Následuje druhý trénink, tentokráte od 15:00 do 17:00. Dle mého momentálního programu mám také prostor pro masáž, posilovnu, nebo rychlý odjezd domů k rodině. Tam mě čeká nejzábavnější fáze s mojí dcerkou. Večer pak trávím s manželkou.

 
Můj volný den: Volné dny slouží k regeneraci a hlavně rodině. Je jich totiž v sezoně strašně málo, tak se snažím vynahradit všechny ty dny, kdy jsem na zápasech a turnajích.

Má největší herní přednost a slabina: Tu ať si každý najde sám, nic prozrazovat nebudu. :-)

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Mít svůj cíl a jít si za ním. Také se určitě vyplatí naslouchat radám zkušenějších. A když se náhodou kariéra profesionálního sportovce nepovede, určitě je třeba myslet na jinou možnost a nechat si otevřená zadní vrátka.

Mé oblíbené jídlo: Losos atěstoviny všeho druhu a způsobu.

Na důležité zápasy se připravuji: Těžko rozdělit důležité a nedůležité zápasy. Jsem profesionál, takže každý zápas má pro mě důležitost a váhu. Příprava se proto odvíjí skoro vždy stejně.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Mé tréninkové dávky se mění podle momentální fáze sezony. V létě vždy nabírám velké objemy jak herní, tak fyzické. V průběhu sezony už tolik času na tvrdý trénink není, dávky proto přizpůsobuji zápasům.

Má oblíbená kombinace: Jedná se o kombinaci střed-roh se servisem. Podávám, dostanu příjem na střed, další míč buď do forhendu, nebo do bekhendu, pak opět na střed a takto pořád dokola.

Můj největší skalp: Zhang Jike

Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Kdybychom to věděli,tak už nejsou lepší :-) Jejich know-how můžeme jen obecně tipovat. Jasné důvody jejich výkonnosti ale jsou: hráčská základna, systém vedení, neskutečná disciplína, vztah ke stolnímu tenisu a životní styl obecně. Všechny tyto aspekty jsou v Asii na vysoké úrovni. Nicméně bych to ale vše upřesnil na Čínu. Jiné asijské země už takovou převahu nad Evropou nemají.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když Michal Obešlo oslavoval vítězství v zápase hrou na imaginární kytaru.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděl nebo udělal: Vzpomínám si na Zhang Jikeho, který po vítězství na mistrovství světa roztrhal tričko a když vyhrál světový pohár, tak rozkopal ohrádky.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Panagiotis Gionis. Je to zkrátka pohodář, vždy je dobře naladěný a můžu si s ním pokecat. Nemá žádné hvězdné manýry, i když je to pan hráč.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Už jsem toho zažil dost, takže nervozitu před zápasem skoro necítím. Nejdůležitější je pro mě dostat se do správně bojovné nálady. K tomu mi pomáhá poslech hudby.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím, tohle totiž pingpongový bůh vidí a může mi to nepříjemně vrátit.

Mé oblíbené sporty: tenis, golf, squash

Mé koníčky a záliby: rodina, hudba, letní grilování, aktivní odpočinek

Karta hráče - Karin Adámková

Karin Adámkováadamkova1.jpg

 

Datum narození: 27.11.1994

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Jonyer Hinoki   

Potahy: Tenergy 05, Challenger Attack (sendvič)

Současný klub: MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP

Největší úspěch v celé kariéře: 3. místo na WORLD TOUR v Olomouci 2016 ve čtyřhře
a v Bělorusku v roce 2018.

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Narodila jsem se do ping-pongové rodiny, snad jen babička tento sport nikdy nehrála. Začala jsem kolem 4-5 let v Brně. Kromě stolního tenisu jsem navštěvovala aerobik a výtvarku, ale všechno časově nešlo stihnout a na mamce jsem poznala, že by byla ráda, kdybych si vybrala právě ping-pong.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: 2x 3. místo na Mistrovství Evropy v kadetské kategorii ve čtyřhře 2007, v mixu 2009.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: První trenérkou byla určitě moje mamka a taťka a na turnajích mě vedl i můj děda. Ve 13 letech jsem odešla do střediska v Havířově a tam se o mě staral Kamil Koutný. 5 let jsem hrála pod Maruškou Hrachovou. Největší vzestup jsem zaznamenala pod Petrem Nedomou a společně s Jankem Medveckým a Kamilem Koutným spolupracujeme doteď.

Sportovní vzory: V dětství jsem si oblíbila Georginu Potu, mám ale i vzor z jiného sportu a tím byla biatlonistka Gabriela Koukalová.

Na stolním tenise se mi líbí: Že mám kolem sebe spoustu přátel právě ze stolního tenisu a poznám spoustu míst díky turnajům.

Na stolním tenise nemám ráda: Že není omezen počet Asiatek na světové turnaje a další věc, že evropské státy mají Asiatku v týmu.

Můj typický pracovní den: Jelikož studuji vysokou školu, je někdy ten den trošku hektický. Většinou kolem 6.30 vstávám a první věc co po probuzení dělám je, že si udělám kávu a v klidu posnídám. V 9:30 začíná dopolední trénink a končí v 11:30, poté se přesouvám na 12:30 do školy do Ostravy nebo jedu domů si udělat oběd. Když mám po obědě čas, ráda si na pár minut zavřu oči, abych nabrala síly na další trénink, který začíná v 16:00 a končí v 18:00. 3x v týdnu mám pak od 7-8 večer kruhový trénink na kondičku.

Můj volný den: Těchto dnů moc není, ale když ho mám, ráda ho strávím i sama, zajdu si zaběhat nebo si zajdu na dobré kafe. Pak i čas s rodinou je mi vzácný, těchto dnů v roce taky není moc.

Má největší herní přednost a slabina: Mojí předností je, myslím, velká bojovnost. Bez toho bych byla určitě poloviční hráčkou. A jelikož mám na bekhendu sendvič, i to je určitě moje velká zbraň. Naopak slabinu bych viděla v pohybu, kdy jsem pomalá a v některých výměnách nestíhám.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila. Aby neusínali na vavřínech a každý den makali 😊

Mé oblíbené jídlo: Nejradši mám palačinky nebo lívance. Moc ráda si dám i dobré těstoviny a pizzu.

Na důležité zápasy se připravuji: Pokud mám čas před zápasem, tak studuji soupeře na videu, abych se podívala na jeho styl hry, slabiny a naopak co má lepší. Těsně před zápasem se snažím pořádně dostat do tempa rozcvičením.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Jak v mládežnické, tak v seniorské kategorii se snažím trénovat stejně. Současně se snažím od pondělí do pátku natrénovat 16 hodin. O víkendech podle toho, jestli máme zápasy.

Má oblíbená kombinace: Soupeř mi hraje do bekhendu a kdykoliv prohodí do forhendu. Zpravidla to hraji 5 minut dokola a pak 5 minut se servisem a po mém 3. forhendu dohra.

Můj největší skalp: Daniela Dodean, Galia Dvorak

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když jsme byly na turnaji v Polsku a hráli jsme s Kačkou Tomanovskou čtyřhru. Soupeřka na mě podávala pořád vrchní servis a já přijímala strašně vysoké míče na její spoluhráčku a ta to pořád kazila. Když jsem to zahrála asi po 8., tak jsme s Kačkou dostaly dlouhý výbuch smíchu a snad 5 minut jsme nemohly hrát. Mám ještě jeden, kdy jsem hrála v juniorkách na Mistrovství Evropy finále útěchy a po vítezství jsem obíhala kolem stolu s českou vlajkou 😊

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Asi jak si ZHANG JIKE po vítězství na olympiádě roztrhl triko napůl.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Určitě Timo Boll.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Snažím si pustit v telefonu oblíbenou písničku, při které přijdu na jiné myšlenky.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím.

Mé oblíbené sporty: Ráda lyžuji, plavu a jezdím na kole. V televizi nejraději sleduji biatlon, krasobruslení a atletiku.

Mé koníčky a záliby: Na koníčky není moc čas, ale ráda si chodím zaběhat.