Karty hráčů

Kategorie neobsahuje žádný popis, ale obsahuje záznamy:

Karta hráče - Linda Záděrová

Linda Záděrová

 

Datum narození: 29. 05. 2003

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Kenta Matsudaira - Butterfly

Potahy: Butterfly - Tenergy 05 FX
2.1 mm na obou stranách

Současný klub: SKST Hodonín

Linda foto

 

Největší úspěchy v dosavadní kariéře: 2 bronzové medaile z MEJ 2018 v kadetské kategorii - ve čtyhře s Hanou Arapović (Chorvatsko) a v mixu s Adamem Štalzerem; bronzová medaile z MEJ 2019 ve družstvech juniorek; Mistryně ČR 2018 ve dvouhře kadetek; několikanásobná mistryně ČR ve smíšené čtyřhře; vítězka EXLŽ 2019/2020, účast na MS juniorů v Thajsku 2019, účast na ETTU TOP 10 juniorek Evropy v Berlíně 2020.                                                  

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Ke stolnímu tenisu mě přivedl taťka. I on sám a velká část mé rodiny hrála a hraje stolní tenis od mala. Takže bylo víceméně jasné, jaký sport určitě vyzkouším.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Petr Sigmund, Jaroslav Mikeska, Iveta Vacenovská.

Sportovní vzory: Nemám svůj sportovní vzor. Dívám se na různé sportovce z různých sportů a co se mi líbí, to si od nich vezmu.

Na stolním tenise se mi líbí: Je to rychlý a dynamický sport, ve kterém musíme skloubit plno věcí dohromady.

Na stolním tenise nemám ráda: To, že moc záleží na psychice a váš výkon může ovlivnit úplná maličkost.

Můj typický „pracovní“ den: Dopolední trénink – škola – odpolední trénink – učení se doma.

Můj volný den: Když mám volný den, tak opravdu jen odpočinek a Netflix. Někdy si zacvičím nebo se protáhnu.

Má největší herní přednost a slabina: Forhend a forhend 😊

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Ať trénují, dávají do toho všechno a věří si.

Mé oblíbené jídlo: Špagety a gnocchi Carbonara, ryby, kuřecí řízek.

Na důležité zápasy se připravuji: Tréninkem (více individuálnějším) a tak, abych byla před zápasem odpočatá a šla do toho s chutí. Přímo před zápasem si často pouštím hudbu.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Dříve: po-čt 1x denně + 1-2 dopoledne. Současné: po-pá 2x denně

Má oblíbená kombinace: Tu najdete podrobně rozebranou ZDE.   

Můj největší skalp: Nevím, snad teprve přijde.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když jsem hrála na Czech Junior and Cadet Open v Hodoníně, tuším 3 roky zpátky, hrála jsem mezi 32 proti Číňance a stav byl 0:2 a 9:10. Vzala jsem si time-out, trenér mi poradil, že by bylo nejvhodnější dát rychlý dlouhý servis, ať soupeřku překvapím. Po chvíli jsem tedy přišla ke stolu, chystám se na servis, nadhodím a zahrála jsem servis, který jsem trefila tak, že proletěl k soupeřce pod stolem. Tím jsem tedy zápas prohrála, ale myslím, že soupeřku jsem překvapila…

Druhý moment, na který si vzpomínám: Hrála jsem zápas a měla jsem vyšší balon do forhendu. Jak jsem na něj šla, tak jsem si předčasně říkala, že je to můj vyhraný balon. Napřáhla jsem se, abych dala největší ránu, co to půjde… A zahrála jsem to tak, že jsem trefila spodní část síťky (co je na boku stolu přidělaná) a balon se mi odrazil přímo do oka. Takže mě to tak trošku potrestalo. Od teď už vím a také se tím řídím, že když jsem ve výměně, tak hraji pořád za každých okolností a nepřemýšlím, jak to skončí a hraji do té doby, než je míček na zemi.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Viděla: Zhang Jike a roztrhnutý dres, jeden ruský kadet se radoval až tak, že dostal červenou. Udělala: Rozbrečela jsem se štěstím.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Timo Boll

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Před zápasem mám menší nervozitu, ale myslím, že je to dobře, než kdybych byla úplně v klidu. Jakmile vejdu do kurtu, tak to ze mě hned opadne. Před zápasem mi pomáhají písničky a taky být pořád na nohách– poskoky atd.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím.

Mé oblíbené sporty: Fotbal. Podívám se nebo zahraji si moc ráda všechny letní sporty.

Mé koníčky a záliby: Fotbal, Netflix a když mám náladu a čas, tak mě baví vaření.

Karta hráče - Šimon Bělík

Šimon BělíkBělík1

 

Datum narození: 13.05 2004

Herní pojetí: Útočné

Dřevo: Harimoto ALC

Potahy: F Dignics 09C, B Dignics 05

Současný klub: TTC ENFIREEX Ostrava

Největší úspěch v kariéře: 3. místo MEJ kadetů Cluj – Napoca, dvouhra

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Přivedl mě k tomu táta, který také hrával. Moje první údery jsem odehrál na stolech TJ Ostrava KST, kde jsem působil až do svých 12 let.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: 3. místo MEJ kadetů dvouhra, 3. místo European Youth TOP 10 dvouhra, 2 × 3. místo na World Cadet Challenge (týmy, čtyřhra)

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Začínal jsem u Zbyňka Bajgera, potom jsem přešel k jeho synovi Jirkovi. Momentálně jsem u Tomáše Demka. Právě on ovlivnil moji kariéru nejvíc a myslím si, že velmi pozitivně.

Sportovní vzory: Conor McGregor, Lionel Messi

Na stolním tenise se mi líbí: Rotace a specifičnost. Za všechno jsem zodpovědný já, za výhry, za prohry a za předvedenou hru.

Na stolním tenise nemám rád: Nevyzpytatelnost.

Můj typický „pracovní“ den: Vstávám do školy, která mi začíná v 8h. Někdy mám dopolední trénink, někdy ne, záleží na škole. Potom mám odpolední trénink, který trvá 2-2,5h a finiš dne je silová/kondiční příprava, kterou často doplňuje fyzioterapie/masáž.

Můj volný den: Buď jsem s kamarády nebo hraji hry na PS4. Občas jenom užívám pohodlné postele a dívám se na filmy.

Má největší herní přednost a slabina: Kdo ví, tak ví, kdo neví, tak neví.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučil: Být sami sebou a nenechat se semlít "odborníky". Být namotivovaný a sebedisciplinovaný.

Mé oblíbené jídlo: Maso

Na důležité zápasy se připravuji: Rozeberu soupeře, udělám si na něho plán, rozcvičím se, provedu rituály (bez hudby ani ťuk) a jdu na to.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Dřív byly malé, teď také nejsou nijak extrémní. Záleží na období a škole, která je pořád má hlavní povinnost.

Má oblíbená kombinace: Tu najdete podrobně rozebranou ZDE.

Můj největší skalp: Omar Assar, Tristan Flore

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažil: Musím se omluvit Květymu (Ondřej Květon), ale když jsme nastupovali ve finále Belgium Open proti Číně, tak Květy měl na drese přilepenou žvýkačku a všiml si toho, až když byl na kurtu. Celý tým, včetně trenéra Tomáše Demka, chytil záchvat smíchu a on tam stál a rozčiloval se.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděl, nebo udělal: Nejbláznivější jsou vítězná gesta Conora. Moje bylo, když jsem udělal vítězné gesto Ma Longa poté, co jsem porazil kadetského reprezentanta Číny a otočil jsem se přímo na čínskou lavičku. Toho kluka jsem už nikdy neviděl.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Ze zahraničí asi Jonathan Groth. Seděl jsem s ním u stolu a byl to velký sympaťák. V Česku jich je hodně, teď si vzpomenu na Bajgyho (Ondřej Bajger) a Tregyho (Tomáš Tregler), ale je jich 100% víc.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Nervozita je vždy před větším duelem. Snažím se před zápasem zhluboka dýchat a vstoupit do něj lépe než soupeř.

Když vedu 10:0, tak: Nechávám bod.

Mé oblíbené sporty: Box, MMA (hlavně UFC), fotbal, hokej

Mé koníčky a záliby: Hraní her na PS4, čas s kamarády a různé sporty

Karta hráče - Tomáš Konečný

Konecny

Tomáš Konečný

 

Datum narození: 23. 10. 1985

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Andro Treiber G

Potahy: Rasanter R47

Současný klub: PKS KOLPING FRAC Jarosław

Největší úspěch v celé kariéře: Vítězství ve dvouhře naturnaji World Tour v Bulharsku v roce 2016.

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Ke stolnímu tenisu mě všesti letech přivedl děda. Začínal jsem v klubu TJ Fryšták, brzy následoval přesun do KST Zlín. Tam jsem trénoval do konce základní školy každý den, občas dvakrát denně před velkou akcí. Střední školu a také nejdůležitější tréninkové období jsem absolvoval v KST Robot Mokré Lazce. Tady jsem už přešel na dvoufázový, někdy až třífázový tréninkový režim. Dalších osm let sportovního života jsem strávil v SF SKK EL Niňo Praha. Tím skončilo mé působení na české klubové scéně. Nyní již čtvrtým rokem hraji za polský klub 3S Polonia Bytom. V letech 2014 až 2016 jsem trénoval v evropském centru ve Schwechatu pod vedením věhlasných zahraničních trenérů. Nyní se opět připravuji v Praze na Kotlářce.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: Mistr Evropy ve čtyřhře juniorů a bronzový medailista ve družstvech na mistrovství Evropy v Novém Sadu v roce 2008, 2. místo ve družstvech a ve čtyřhře na mistrovství Evropy kadetů v Bratislavě vroce 2005.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Vladislav Koldas mi dal veškeré základy, herní systém a úderovou techniku. Mým reprezentačním trenérem ve všech kategoriích byl Pavel Steffek, díky kterému jsem mohl zlepšovat svůj mezinárodní herní projev. Tomáš Demek mě pak připravil na dráhu profesionálního hráče, ukázal mi správný přístup k vrcholovému sportu. A dále Dirk Wagner, který posunul pojem trenér úplně do jiné roviny. Věřím, že kdybych měl možnost připravovat se pod jeho vedením delší dobu, dokázal bych své výkony posunout mnohem dál. Změnil u mě pohled na efektivitu tréninku, dávky, vedení a myšlení při zápasech a předal mi plno zkušeností z jeho dlouhé trenérské kariéry.

Sportovní vzory: Roger Federer, Tiger Woods

Na stolním tenise se mi líbí: Samotná hramě očarovala už od mala. Nejvíce se mi na stolním tenise líbí rychlost, falše a variabilita.

Na stolním tenise nemám ráda: Neustálé a nesmyslné změny pravidel. Například nyní v polské lize hrajeme některé zápasy jen na dva vítězné sety, což je snad světový unikát.

Můj typický „pracovní“ den: Dobrým vstupem do nového dne je pro mne kvalitní, a hlavně klidná snídaně. Nedokážu odejít z domu bez jídla, takže vstávám minimálně hodinu a půl před odchodem na trénink. Ráno trénuji od 9:00 do 11:00. Po fázi následuje oběd. Když je čas a prostor, tak nepohrdnu krátkým odpočinkem v leže. Následuje druhý trénink, tentokráte od 15:00 do 17:00. Dle mého momentálního programu mám také prostor pro masáž, posilovnu, nebo rychlý odjezd domů k rodině. Tam mě čeká nejzábavnější fáze s mojí dcerkou. Večer pak trávím s manželkou.

 
Můj volný den: Volné dny slouží k regeneraci a hlavně rodině. Je jich totiž v sezoně strašně málo, tak se snažím vynahradit všechny ty dny, kdy jsem na zápasech a turnajích.

Má největší herní přednost a slabina: Tu ať si každý najde sám, nic prozrazovat nebudu. :-)

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Mít svůj cíl a jít si za ním. Také se určitě vyplatí naslouchat radám zkušenějších. A když se náhodou kariéra profesionálního sportovce nepovede, určitě je třeba myslet na jinou možnost a nechat si otevřená zadní vrátka.

Mé oblíbené jídlo: Losos atěstoviny všeho druhu a způsobu.

Na důležité zápasy se připravuji: Těžko rozdělit důležité a nedůležité zápasy. Jsem profesionál, takže každý zápas má pro mě důležitost a váhu. Příprava se proto odvíjí skoro vždy stejně.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Mé tréninkové dávky se mění podle momentální fáze sezony. V létě vždy nabírám velké objemy jak herní, tak fyzické. V průběhu sezony už tolik času na tvrdý trénink není, dávky proto přizpůsobuji zápasům.

Má oblíbená kombinace: Jedná se o kombinaci střed-roh se servisem. Podávám, dostanu příjem na střed, další míč buď do forhendu, nebo do bekhendu, pak opět na střed a takto pořád dokola.

Můj největší skalp: Zhang Jike

Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Kdybychom to věděli,tak už nejsou lepší :-) Jejich know-how můžeme jen obecně tipovat. Jasné důvody jejich výkonnosti ale jsou: hráčská základna, systém vedení, neskutečná disciplína, vztah ke stolnímu tenisu a životní styl obecně. Všechny tyto aspekty jsou v Asii na vysoké úrovni. Nicméně bych to ale vše upřesnil na Čínu. Jiné asijské země už takovou převahu nad Evropou nemají.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když Michal Obešlo oslavoval vítězství v zápase hrou na imaginární kytaru.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděl nebo udělal: Vzpomínám si na Zhang Jikeho, který po vítězství na mistrovství světa roztrhal tričko a když vyhrál světový pohár, tak rozkopal ohrádky.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Panagiotis Gionis. Je to zkrátka pohodář, vždy je dobře naladěný a můžu si s ním pokecat. Nemá žádné hvězdné manýry, i když je to pan hráč.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Už jsem toho zažil dost, takže nervozitu před zápasem skoro necítím. Nejdůležitější je pro mě dostat se do správně bojovné nálady. K tomu mi pomáhá poslech hudby.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím, tohle totiž pingpongový bůh vidí a může mi to nepříjemně vrátit.

Mé oblíbené sporty: tenis, golf, squash

Mé koníčky a záliby: rodina, hudba, letní grilování, aktivní odpočinek

Karta hráče - Karin Adámková

Karin Adámkováadamkova1.jpg

 

Datum narození: 27.11.1994

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Jonyer Hinoki   

Potahy: Tenergy 05, Challenger Attack (sendvič)

Současný klub: MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP

Největší úspěch v celé kariéře: 3. místo na WORLD TOUR v Olomouci 2016 ve čtyřhře
a v Bělorusku v roce 2018.

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Narodila jsem se do ping-pongové rodiny, snad jen babička tento sport nikdy nehrála. Začala jsem kolem 4-5 let v Brně. Kromě stolního tenisu jsem navštěvovala aerobik a výtvarku, ale všechno časově nešlo stihnout a na mamce jsem poznala, že by byla ráda, kdybych si vybrala právě ping-pong.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: 2x 3. místo na Mistrovství Evropy v kadetské kategorii ve čtyřhře 2007, v mixu 2009.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: První trenérkou byla určitě moje mamka a taťka a na turnajích mě vedl i můj děda. Ve 13 letech jsem odešla do střediska v Havířově a tam se o mě staral Kamil Koutný. 5 let jsem hrála pod Maruškou Hrachovou. Největší vzestup jsem zaznamenala pod Petrem Nedomou a společně s Jankem Medveckým a Kamilem Koutným spolupracujeme doteď.

Sportovní vzory: V dětství jsem si oblíbila Georginu Potu, mám ale i vzor z jiného sportu a tím byla biatlonistka Gabriela Koukalová.

Na stolním tenise se mi líbí: Že mám kolem sebe spoustu přátel právě ze stolního tenisu a poznám spoustu míst díky turnajům.

Na stolním tenise nemám ráda: Že není omezen počet Asiatek na světové turnaje a další věc, že evropské státy mají Asiatku v týmu.

Můj typický pracovní den: Jelikož studuji vysokou školu, je někdy ten den trošku hektický. Většinou kolem 6.30 vstávám a první věc co po probuzení dělám je, že si udělám kávu a v klidu posnídám. V 9:30 začíná dopolední trénink a končí v 11:30, poté se přesouvám na 12:30 do školy do Ostravy nebo jedu domů si udělat oběd. Když mám po obědě čas, ráda si na pár minut zavřu oči, abych nabrala síly na další trénink, který začíná v 16:00 a končí v 18:00. 3x v týdnu mám pak od 7-8 večer kruhový trénink na kondičku.

Můj volný den: Těchto dnů moc není, ale když ho mám, ráda ho strávím i sama, zajdu si zaběhat nebo si zajdu na dobré kafe. Pak i čas s rodinou je mi vzácný, těchto dnů v roce taky není moc.

Má největší herní přednost a slabina: Mojí předností je, myslím, velká bojovnost. Bez toho bych byla určitě poloviční hráčkou. A jelikož mám na bekhendu sendvič, i to je určitě moje velká zbraň. Naopak slabinu bych viděla v pohybu, kdy jsem pomalá a v některých výměnách nestíhám.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila. Aby neusínali na vavřínech a každý den makali 😊

Mé oblíbené jídlo: Nejradši mám palačinky nebo lívance. Moc ráda si dám i dobré těstoviny a pizzu.

Na důležité zápasy se připravuji: Pokud mám čas před zápasem, tak studuji soupeře na videu, abych se podívala na jeho styl hry, slabiny a naopak co má lepší. Těsně před zápasem se snažím pořádně dostat do tempa rozcvičením.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Jak v mládežnické, tak v seniorské kategorii se snažím trénovat stejně. Současně se snažím od pondělí do pátku natrénovat 16 hodin. O víkendech podle toho, jestli máme zápasy.

Má oblíbená kombinace: Soupeř mi hraje do bekhendu a kdykoliv prohodí do forhendu. Zpravidla to hraji 5 minut dokola a pak 5 minut se servisem a po mém 3. forhendu dohra.

Můj největší skalp: Daniela Dodean, Galia Dvorak

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když jsme byly na turnaji v Polsku a hráli jsme s Kačkou Tomanovskou čtyřhru. Soupeřka na mě podávala pořád vrchní servis a já přijímala strašně vysoké míče na její spoluhráčku a ta to pořád kazila. Když jsem to zahrála asi po 8., tak jsme s Kačkou dostaly dlouhý výbuch smíchu a snad 5 minut jsme nemohly hrát. Mám ještě jeden, kdy jsem hrála v juniorkách na Mistrovství Evropy finále útěchy a po vítezství jsem obíhala kolem stolu s českou vlajkou 😊

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Asi jak si ZHANG JIKE po vítězství na olympiádě roztrhl triko napůl.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Určitě Timo Boll.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Snažím si pustit v telefonu oblíbenou písničku, při které přijdu na jiné myšlenky.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím.

Mé oblíbené sporty: Ráda lyžuji, plavu a jezdím na kole. V televizi nejraději sleduji biatlon, krasobruslení a atletiku.

Mé koníčky a záliby: Na koníčky není moc čas, ale ráda si chodím zaběhat. 

Karta hráče - Dana Čechová

Dana Čechová48585330136 b96118a087 z

 

Datum narození: 3. 9. 1983

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Jun Mizutani ZLC

Potahy: Tenergy 05 a Tenergy 05 FX

Současný klub: MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP

Největší úspěch v celé kariéře: Účast na letních olympijských hrách v Pekingu 2008 a v Londýně 2012, bronzové medaile z mistrovství Evropy v soutěži družstev v letech 2009 a 2013.

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Začínala jsem v Hodoníně pod vedením pana Brhela v roce 1991. Bydleli jsme kousek od haly a vždycky jsme se s mamkou při procházce stavěly podívat se na trénink. Bavilo mě to, jednoho dne jsem dostala do ruky raketu a pak už to šlo rychle. Pamatuji si, že mě stolní tenis velmi bavil a v herně jsem byla pořád. Pan Brhel tam byl už když jsem přišla ze školy a mamka pro mě musela přijít, aby mě odtáhla domů. Hraní mi šlo hned od začátku. Poprvé jsem se postavila za stůl v osmi letech a ve dvanácti jsem už byla mistryně republiky a členka mládežnické reprezentace.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: Účast na dvou juniorských turnajích TOP 12 Evropy.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: První trenér pan Ladislav Brhel ve mně probudil lásku ke stolnímu tenisu a každý den se mi věnoval. Chorvat Neven Cegnar mi ukázal, že bez píle a tréninkové dřiny nemohu být dobrou stolní tenistkou. Spolupracoval se mnou v době, kdy se mnou nikdo nepočítal a nikdo mi nevěřil, což bylo před mou první olympiádou v Pekingu. Marta Novotná vplula do mého života v projektu DH2012. Naučila mě plánovat si dny, týdny, měsíce a sezony. Radila, kdy mám zařadit odpočinek a kdy naopak větší zátěž. Naučila mě, že když hraji špatně, je to jen cesta k lepšímu výkonu. Naši společnou cestu jsme zakončili úspěšnou kvalifikací na olympijské hry v Londýně.

Sportovní vzory: Elke Shall–Süß, manželka bývalého německého reprezentanta Christiana Süße a legendární Steffi Graf.

Na stolním tenise se mi líbí: Stolní tenis je akční, rychlý a nevyzpytatelný, proto mě stále baví ho hrát. Žádná výměna není nikdy stejná a nedá se předem odhadnout, co přijde, takže hráči musí být neustále ve střehu.

Na stolním tenise nemám ráda: Samozřejmě nemám ráda porážky, bohužel se jim v žádném sportu nedá vyhnout.

Můj typický „pracovní“ den: Ráno vstanu, udělám si kávu, zavezu dceru Gabrielku do školky a jedu z Plzně do Prahy na trénink. Trénink na Kotlářce v reprezentačním středisku trvá třihodiny, včetně hodiny na zásobníku. Po odtrénované fázi se vracím zpět domů do Plzně, převleču se opět do sportovního a vyrážím na čtyřicetiminutový výběh kolem jezera. Takto vypadá můj ideální tréninkový den.

 
Můj volný den: Ráno vstanu a opět si udělám kávu. Poté jsem celý den se svým manželem a dcerou Gabrielou, nejraději jezdíme na výlety do přírody zakončené dobrým jídlem.

Volný den bez rodiny:Ráno vstanu a udělám si kávu. Nechám Gabrielku manželovi a jedu do Prahy odkud odlétám společně s Ivetou Vacenovskou a Hanou Horákovou na finále dvouhry na Rolland Garros. Zrovna hraje Lucie Šafářová, po zápase oslavujeme v noční Paříži.Není to sice typický volný den, ale rozhodně mě baví.

Má největší herní přednost a slabina: Mohu se spolehnout na úderovou variabilitu, v těžkých okamžicích jsem schopna zahrát nečekaný úder. Mou silnou stránku vidím také v neustálé bojovnosti. A slabina? Zkuste nějakou zjistit, já myslím, že nic nenajdete!

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Trénovat, trénovat, trénovat a dřít. Vyplatí se to a je to nejlepší recept a jediná cesta k úspěchu. Každý dobrý hráč si musí jít za svými cíli, i když to bolí a může se zdát, že to nevyjde. Ale kdo vytrvá, tak tomu to vyjde.

Mé oblíbené jídlo: Vepřo knedlo zelo bez knedlíků a masa.

Na důležité zápasy se připravuji: S dostatečným časovým předstihem, vždy s jasným plánem přípravy.

Mé současné tréninkové dávky: Kolik Gabrielka dovolí a manžel snese. Bohužel mám náročnou dopravu na tréninky, musím dojíždět do Prahy, ale přesto zvládám slušný počet tréninků.

Má oblíbená kombinace: Dva údery z bekendu, dva z forhendu. Následuje nepravidelné vylepšení, jeden nebo dva údery z bekendu, jeden nebo dva údery z forhendu.

Můj největší skalp: Shan Xiaona, v současnosti dvanáctá hráčka světa.

Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Určitě více trénují, k čemuž mají skvělé podmínky. Také jsou pokornější a obětují stolnímu tenisu naprosto všechno.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: V sedmém měsíci těhotenství jsem nastoupila k zápasu v Bundeslize a podařilo se mi vyhrát.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Kristin Silbereisen a Georgina Pota.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Před důležitými zápasy bývám nervózní, ale umím nervozitu přetvořit v bojovnost a pozitivní naštvání. Uklidňuji se tím, že se soustředím na vlastní dech a prodýchávám celé tělo.

Když vedu 10:0, tak: Nikdy nezkazím servis, hraji naplno až do konce.

Mé oblíbené sporty: Stolní tenis, tenis, biatlon, šipky.

Mé koníčky a záliby: Četba detektivních knih, běhání, zahrada.

Karta hráče - Jan Valenta

Jan ValentaValenta Jan 2827

 

Datum narození: 30. 3. 2001

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Butterfly Viscaria

Potahy: Tenergy 80 (bekhend), Tenergy 05 (forhend)

Současný klub:  TJ Ostrava KST

Největší úspěch v kariéře: Vicemistr republiky ve čtyřhře dospělých 2016, dvojnásobný mistr ČR ve dvouhře starších žáků, druhé místo dvouhra kadetů Belgium Open 2014.

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Stolní tenis mě ve čtyřech letech naučili hrát mamka s dědou. Do deseti let jsem hrál také fotbal, ale stolní tenis nakonec ze zdravotních důvodů zvítězil. Začínal jsem v Kladně.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Mamka Hana Valentová, její táta Josef Plachý starší a strýc Josef Plachý mladší. Máme zkrátka stolní tenis v rodině. Nejdůležitější, co jsem od nich pochytil, byly základní údery a také například využívání zápěstí při různých úderech. Ještě se mám rozhodně co učit a jsem rád, že se mi strýc Josef tolik věnuje, jeho rady jsou velmi cenné. 

Sportovní vzory: Patrick Franziska. Líbí se mi jeho čistý herní styl a také má ve hře veliký přehled.

Na stolním tenise se mi líbí: Mou oblíbenou stránkou stolního tenisu jsou dlouhé výměny. Baví mě, když míček létá dlouho přes síťku, a proto se i v zápase snažím dostat do co nejdelších výměn. 

Na stolním tenise nemám rád: Nelíbí se mi, když protihráč kecá a snaží se mě rozhodit.

Můj typický „pracovní“ den: Po snídani a ranní hygieně vyrážím do Prahy na trénink, který trvá od devíti do půl dvanácté. Poté jdu na oběd a následuje školní povinnost. Od tří do půl šesté jsem opět za stolem. Když se vrátím domů, už je dost pozdě, tak se najím a v deset jdu do postele. 

Můj volný den: Jedeme s rodinou na výlet nebo trávím čas s přítelkyní.

Má největší herní přednost a slabina: Přednosti a slabiny se soupeř dozví v zápase.

Můj životní cíl: Kvalifikace na letní olympijské hry.

Mé oblíbené jídlo: Mám jich více, například lasagne, hovězí steak nebo kuřecí řízek s bramborem.

Na důležité zápasy se připravuji: Když mám týden před zápasem, na kterém mi opravdu záleží, snažím se přizpůsobit přípravu momentálnímu pocitu. Někdy neměním nic a trénuji naplno až do posledního dne před zápasem, někdy naopak raději zvolím masáž a lehčí přípravu, abych měl dostatek chuti do hraní. Těsně před začátkem utkání mi pomáhá poslech hudby a „rozšvihám“ se s elastickou gumou a přímo před zápasem se důkladně zahřeji.

Mé současné tréninkové dávky: Maximálně zvládám devět fází týdně, ale jelikož musím také chodit do školy, bývá to většinou šest až sedm tréninkových jednotek.

Nejhezčí místo, které jsem díky stolnímu tenisu navštívil: Platja d´Aro ve Španělsku, kde jsem byl na juniorském turnaji. Je tam skvělé jídlo a pláž leží jen pár kroků od hotelu i haly.

Počet žlutých a červených karet v dosavadní kariéře: Vidím to zhruba na tři žluté karty a žádnou červenou.

Má oblíbená kombinace: Protihráč blokuje bekhendem a já hraji 2xB, 1xF, 2xB, 1x střed.

Můj největší skalp: Sharon Alguetti, Martin Pavlica, Tomáš Tregler.

Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Mají mnohem větší výběr potenciálních hráčů, protože jich je prostě hodně. Stolní tenis je také jedním z jejich národních sportů a věnují se mu opravdu poctivě. Asiaté mají také lepší morálku, než na jakou jsme zvyklí zde v Evropě. 

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažil: Pobavilo mě, když Kačka Tomanovská hodila po prohraném finále MČR v Mostě pálku přes celou halu. 

Nejhorší a nejlepší školní předmět: Nejhorší je fyzika, nejlepší český jazyk.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Tomáš Polanský. Vždycky vystupuje příjemně a rád se s ním bavím.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Každý je před zápasem nervózní, pokud opravdu o něco jde. V poslední době se snažím soustředit hlavně na zápas a na stanovenou taktiku. 

Když vedu 10:0 tak: Většinou kazím. Pokud mě ovšem protihráč v průběhu zápasu nějak naštval, například se nezachoval férově, tak neváhám, a klidně mu dám kanára. 

Mé oblíbené sporty: Hokej, fotbal, tenis

Mé koníčky a záliby: Florbal, fotbal, sledování filmů, poslech hudby.

Karta hráče - Iveta Vacenovská

iveta vacenovska

Iveta Vacenovská

 

Datum narození: 22. 3. 1986

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Timo Boll ZLC

Potahy: Tenergy 05 forhend, Tenergy 05 FX bekend, 2,1 mm

Současný klub: Linec AG Froschberg

Největší úspěch v celé kariéře: Třetí místo na Evropských hrách v Baku 2015.

 

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Se stolním tenisem jsem začínala v Hodoníně, když mně bylo asi 7 let. Často jsme chodili na návštěvu k mému prvnímu trenérovi panu Brhelovi a mně se v hale moc líbilo a jednoho dne jsem řekla, že bych chtěla hrát.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: Určitě MEJ v Novém Sadu, kde jsem vyhrála celé mistrovství v singlu. Pak na MEJ v Moskvě jsme získaly zlatou medaili v družstvech s Martinou Smištíkovou (Korbelovou) a Lenkou Harabaszovou a také bronz z juniorského MS opět ve družstvech ve stejném složení.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Těžko se říká jen jedno jméno, ale určitě to budou ti trenéři, kteří mně vedli nejvíce v mých začátcích plus v průběhu mého mládí: Vladimír Brhel, Petr Nedoma a čínský trenér Bian Ya Dong v Linzi. Sportovní vzory: Přímo žádné nějaké nemám, ale obdivuji sportovce, kteří jsou výjimeční. Sport sleduji celkově ráda a jsem jeho velký fanoušek.

Na stolním tenise se mi líbí: Stolní tenis je velmi variabilní sport, kde se neopakuje cykličnost jako například u jízdy na kole, lyžování. Hru utváříme nejen my sami, ale především soupeř. Takže se dá říct, že nikdy neomrzí.

Na stolním tenise nemám ráda: Spousta lidí ho hraje ráda sama, ale přesto divácký zájem není veliký.

Můj typický „pracovní“ den: Ráno v 7:30 budíček, asi 15 minut cvičím na záda. Snídám a poté vyrážím na ranní trénink od 9:30 do 11:00. Kolem dvanácté obědvám, pak následuje odpočinek a od 15 hodin znovu trénink. Jeho průběh záleží na momentálním programu (například jestli máme v blízké době zápas), může obsahovat fyzičku a regeneraci, nebo delší herní přípravu.

Můj volný den: Volný den hodně ovlivňuje prostředí, kde se zrovna nacházím. Ale nejčastěji dlouhý spánek, kniha, film v kině, dobré jídlo s kamarády a někdy si zajdu na kávu do města.

Má největší herní přednost a slabina: Mou předností je rychlost a agresivní hra forhendem. Svou slabinu vidím v občasné uspěchanosti a faktu, že mě dokáže rozhodit maličkost, z čehož pak pramení nejistota ve hře.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Stolní tenis je hra, která vyžaduje spoustu hodin tréninku a trpělivosti.

Mé oblíbené jídlo: Těstoviny na všechny způsoby a jinak mám ráda pravou českou svíčkovou. Na tu se vždy těším, když jsem dlouho v Asii a jím jen rýži.

Na důležité zápasy se připravuji: Mám svoji paní psycholožku, se kterou mám již dané postupy a metody, jak se nejlépe naladit na zápas.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Do letošní sezony jsem vždy trénovala 2x denně plus fyzička některé dny. Tento rok od ledna mám většinou už jen jeden trénink a speciální program odpoledne zaměřený na záda. Plus někdy druhá fáze složená ze servisu a zásobníku. V juniorském věku jsem trénovala každý den dvoufázově a na soustředěních přibyla ještě třetí fáze (servis + zásobník).

Má oblíbená kombinace: Oblíbené nemám, jen neoblíbené. Ale ráda hraji servis všechno, jelikož se to co nejvíce podobá hře v zápasu.

Můj největší skalp: Nejvýše postavená hráčka, kterou jsem porazila, byla Sayaka Hirano (světová desítka) a také výhra nad Viktorií Pavlovich je pro mě velmi cenná. Letos v lize mistryň se mi povedl skvělý skalp, zdolala jsem Petrissu Solju. Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Mají lepší systém – zázemí, trénují více hodin, než my v Evropě. Taky je vedou jako trenéři bývalí hráči, což vidím jako veliké plus.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Asi, že se mně jednou v průběhu hry vyzula bota a míček jsem dohrála i bez boty.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Určitě Zhang Jike, když po výhře na MS roztrhal tričko. Nebo aktuálně před rokem na světovém poháru rozkopal ohrádku, což byla zvláštní reakce.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Vladimir Samsonov a Li Jiao

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Když tato situace nastane, ráda si pouštím hudbu. Když vedu 10:0 tak: Kazím, ale hodně o tom poslední dobu diskutujeme.

Mé oblíbené sporty: Snowboard, nově golf, kolo, brusle, tenis.

Mé koníčky a záliby: Knihy, hudba, filmy, dobré jídlo, káva.