Karty hráčů

Kategorie neobsahuje žádný popis, ale obsahuje záznamy:

Karta hráče - Linda Záděrová

Linda Záděrová

 

Datum narození: 29. 05. 2003

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Kenta Matsudaira - Butterfly

Potahy: Butterfly - Tenergy 05 FX
2.1 mm na obou stranách

Současný klub: SKST Hodonín

Linda foto

 

Největší úspěchy v dosavadní kariéře: 2 bronzové medaile z MEJ 2018 v kadetské kategorii - ve čtyhře s Hanou Arapović (Chorvatsko) a v mixu s Adamem Štalzerem; bronzová medaile z MEJ 2019 ve družstvech juniorek; Mistryně ČR 2018 ve dvouhře kadetek; několikanásobná mistryně ČR ve smíšené čtyřhře; vítězka EXLŽ 2019/2020, účast na MS juniorů v Thajsku 2019, účast na ETTU TOP 10 juniorek Evropy v Berlíně 2020.                                                  

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Ke stolnímu tenisu mě přivedl taťka. I on sám a velká část mé rodiny hrála a hraje stolní tenis od mala. Takže bylo víceméně jasné, jaký sport určitě vyzkouším.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Petr Sigmund, Jaroslav Mikeska, Iveta Vacenovská.

Sportovní vzory: Nemám svůj sportovní vzor. Dívám se na různé sportovce z různých sportů a co se mi líbí, to si od nich vezmu.

Na stolním tenise se mi líbí: Je to rychlý a dynamický sport, ve kterém musíme skloubit plno věcí dohromady.

Na stolním tenise nemám ráda: To, že moc záleží na psychice a váš výkon může ovlivnit úplná maličkost.

Můj typický „pracovní“ den: Dopolední trénink – škola – odpolední trénink – učení se doma.

Můj volný den: Když mám volný den, tak opravdu jen odpočinek a Netflix. Někdy si zacvičím nebo se protáhnu.

Má největší herní přednost a slabina: Forhend a forhend 😊

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Ať trénují, dávají do toho všechno a věří si.

Mé oblíbené jídlo: Špagety a gnocchi Carbonara, ryby, kuřecí řízek.

Na důležité zápasy se připravuji: Tréninkem (více individuálnějším) a tak, abych byla před zápasem odpočatá a šla do toho s chutí. Přímo před zápasem si často pouštím hudbu.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Dříve: po-čt 1x denně + 1-2 dopoledne. Současné: po-pá 2x denně

Má oblíbená kombinace: Tu najdete podrobně rozebranou ZDE.   

Můj největší skalp: Nevím, snad teprve přijde.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když jsem hrála na Czech Junior and Cadet Open v Hodoníně, tuším 3 roky zpátky, hrála jsem mezi 32 proti Číňance a stav byl 0:2 a 9:10. Vzala jsem si time-out, trenér mi poradil, že by bylo nejvhodnější dát rychlý dlouhý servis, ať soupeřku překvapím. Po chvíli jsem tedy přišla ke stolu, chystám se na servis, nadhodím a zahrála jsem servis, který jsem trefila tak, že proletěl k soupeřce pod stolem. Tím jsem tedy zápas prohrála, ale myslím, že soupeřku jsem překvapila…

Druhý moment, na který si vzpomínám: Hrála jsem zápas a měla jsem vyšší balon do forhendu. Jak jsem na něj šla, tak jsem si předčasně říkala, že je to můj vyhraný balon. Napřáhla jsem se, abych dala největší ránu, co to půjde… A zahrála jsem to tak, že jsem trefila spodní část síťky (co je na boku stolu přidělaná) a balon se mi odrazil přímo do oka. Takže mě to tak trošku potrestalo. Od teď už vím a také se tím řídím, že když jsem ve výměně, tak hraji pořád za každých okolností a nepřemýšlím, jak to skončí a hraji do té doby, než je míček na zemi.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděla, nebo udělala: Viděla: Zhang Jike a roztrhnutý dres, jeden ruský kadet se radoval až tak, že dostal červenou. Udělala: Rozbrečela jsem se štěstím.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Timo Boll

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Před zápasem mám menší nervozitu, ale myslím, že je to dobře, než kdybych byla úplně v klidu. Jakmile vejdu do kurtu, tak to ze mě hned opadne. Před zápasem mi pomáhají písničky a taky být pořád na nohách– poskoky atd.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím.

Mé oblíbené sporty: Fotbal. Podívám se nebo zahraji si moc ráda všechny letní sporty.

Mé koníčky a záliby: Fotbal, Netflix a když mám náladu a čas, tak mě baví vaření.

Karta hráče - Šimon Bělík

Šimon BělíkBělík1

 

Datum narození: 13.05 2004

Herní pojetí: Útočné

Dřevo: Harimoto ALC

Potahy: F Dignics 09C, B Dignics 05

Současný klub: TTC ENFIREEX Ostrava

Největší úspěch v kariéře: 3. místo MEJ kadetů Cluj – Napoca, dvouhra

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Přivedl mě k tomu táta, který také hrával. Moje první údery jsem odehrál na stolech TJ Ostrava KST, kde jsem působil až do svých 12 let.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: 3. místo MEJ kadetů dvouhra, 3. místo European Youth TOP 10 dvouhra, 2 × 3. místo na World Cadet Challenge (týmy, čtyřhra)

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Začínal jsem u Zbyňka Bajgera, potom jsem přešel k jeho synovi Jirkovi. Momentálně jsem u Tomáše Demka. Právě on ovlivnil moji kariéru nejvíc a myslím si, že velmi pozitivně.

Sportovní vzory: Conor McGregor, Lionel Messi

Na stolním tenise se mi líbí: Rotace a specifičnost. Za všechno jsem zodpovědný já, za výhry, za prohry a za předvedenou hru.

Na stolním tenise nemám rád: Nevyzpytatelnost.

Můj typický „pracovní“ den: Vstávám do školy, která mi začíná v 8h. Někdy mám dopolední trénink, někdy ne, záleží na škole. Potom mám odpolední trénink, který trvá 2-2,5h a finiš dne je silová/kondiční příprava, kterou často doplňuje fyzioterapie/masáž.

Můj volný den: Buď jsem s kamarády nebo hraji hry na PS4. Občas jenom užívám pohodlné postele a dívám se na filmy.

Má největší herní přednost a slabina: Kdo ví, tak ví, kdo neví, tak neví.

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučil: Být sami sebou a nenechat se semlít "odborníky". Být namotivovaný a sebedisciplinovaný.

Mé oblíbené jídlo: Maso

Na důležité zápasy se připravuji: Rozeberu soupeře, udělám si na něho plán, rozcvičím se, provedu rituály (bez hudby ani ťuk) a jdu na to.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Dřív byly malé, teď také nejsou nijak extrémní. Záleží na období a škole, která je pořád má hlavní povinnost.

Má oblíbená kombinace: Tu najdete podrobně rozebranou ZDE.

Můj největší skalp: Omar Assar, Tristan Flore

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažil: Musím se omluvit Květymu (Ondřej Květon), ale když jsme nastupovali ve finále Belgium Open proti Číně, tak Květy měl na drese přilepenou žvýkačku a všiml si toho, až když byl na kurtu. Celý tým, včetně trenéra Tomáše Demka, chytil záchvat smíchu a on tam stál a rozčiloval se.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděl, nebo udělal: Nejbláznivější jsou vítězná gesta Conora. Moje bylo, když jsem udělal vítězné gesto Ma Longa poté, co jsem porazil kadetského reprezentanta Číny a otočil jsem se přímo na čínskou lavičku. Toho kluka jsem už nikdy neviděl.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Ze zahraničí asi Jonathan Groth. Seděl jsem s ním u stolu a byl to velký sympaťák. V Česku jich je hodně, teď si vzpomenu na Bajgyho (Ondřej Bajger) a Tregyho (Tomáš Tregler), ale je jich 100% víc.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Nervozita je vždy před větším duelem. Snažím se před zápasem zhluboka dýchat a vstoupit do něj lépe než soupeř.

Když vedu 10:0, tak: Nechávám bod.

Mé oblíbené sporty: Box, MMA (hlavně UFC), fotbal, hokej

Mé koníčky a záliby: Hraní her na PS4, čas s kamarády a různé sporty

Karta hráče - Tomáš Konečný

Konecny

Tomáš Konečný

 

Datum narození: 23. 10. 1985

Herní pojetí: útočné

Dřevo: Andro Treiber G

Potahy: Rasanter R47

Současný klub: PKS KOLPING FRAC Jarosław

Největší úspěch v celé kariéře: Vítězství ve dvouhře naturnaji World Tour v Bulharsku v roce 2016.

 

Začátky mé stolně-tenisové kariéry: Ke stolnímu tenisu mě všesti letech přivedl děda. Začínal jsem v klubu TJ Fryšták, brzy následoval přesun do KST Zlín. Tam jsem trénoval do konce základní školy každý den, občas dvakrát denně před velkou akcí. Střední školu a také nejdůležitější tréninkové období jsem absolvoval v KST Robot Mokré Lazce. Tady jsem už přešel na dvoufázový, někdy až třífázový tréninkový režim. Dalších osm let sportovního života jsem strávil v SF SKK EL Niňo Praha. Tím skončilo mé působení na české klubové scéně. Nyní již čtvrtým rokem hraji za polský klub 3S Polonia Bytom. V letech 2014 až 2016 jsem trénoval v evropském centru ve Schwechatu pod vedením věhlasných zahraničních trenérů. Nyní se opět připravuji v Praze na Kotlářce.

Největší úspěch v mládežnických kategoriích: Mistr Evropy ve čtyřhře juniorů a bronzový medailista ve družstvech na mistrovství Evropy v Novém Sadu v roce 2008, 2. místo ve družstvech a ve čtyřhře na mistrovství Evropy kadetů v Bratislavě vroce 2005.

Trenéři, kteří nejvíce ovlivnili moji výkonnost: Vladislav Koldas mi dal veškeré základy, herní systém a úderovou techniku. Mým reprezentačním trenérem ve všech kategoriích byl Pavel Steffek, díky kterému jsem mohl zlepšovat svůj mezinárodní herní projev. Tomáš Demek mě pak připravil na dráhu profesionálního hráče, ukázal mi správný přístup k vrcholovému sportu. A dále Dirk Wagner, který posunul pojem trenér úplně do jiné roviny. Věřím, že kdybych měl možnost připravovat se pod jeho vedením delší dobu, dokázal bych své výkony posunout mnohem dál. Změnil u mě pohled na efektivitu tréninku, dávky, vedení a myšlení při zápasech a předal mi plno zkušeností z jeho dlouhé trenérské kariéry.

Sportovní vzory: Roger Federer, Tiger Woods

Na stolním tenise se mi líbí: Samotná hramě očarovala už od mala. Nejvíce se mi na stolním tenise líbí rychlost, falše a variabilita.

Na stolním tenise nemám ráda: Neustálé a nesmyslné změny pravidel. Například nyní v polské lize hrajeme některé zápasy jen na dva vítězné sety, což je snad světový unikát.

Můj typický „pracovní“ den: Dobrým vstupem do nového dne je pro mne kvalitní, a hlavně klidná snídaně. Nedokážu odejít z domu bez jídla, takže vstávám minimálně hodinu a půl před odchodem na trénink. Ráno trénuji od 9:00 do 11:00. Po fázi následuje oběd. Když je čas a prostor, tak nepohrdnu krátkým odpočinkem v leže. Následuje druhý trénink, tentokráte od 15:00 do 17:00. Dle mého momentálního programu mám také prostor pro masáž, posilovnu, nebo rychlý odjezd domů k rodině. Tam mě čeká nejzábavnější fáze s mojí dcerkou. Večer pak trávím s manželkou.

 
Můj volný den: Volné dny slouží k regeneraci a hlavně rodině. Je jich totiž v sezoně strašně málo, tak se snažím vynahradit všechny ty dny, kdy jsem na zápasech a turnajích.

Má největší herní přednost a slabina: Tu ať si každý najde sám, nic prozrazovat nebudu. :-)

Mladým hráčům, kteří se chtějí stát profesionály, bych doporučila: Mít svůj cíl a jít si za ním. Také se určitě vyplatí naslouchat radám zkušenějších. A když se náhodou kariéra profesionálního sportovce nepovede, určitě je třeba myslet na jinou možnost a nechat si otevřená zadní vrátka.

Mé oblíbené jídlo: Losos atěstoviny všeho druhu a způsobu.

Na důležité zápasy se připravuji: Těžko rozdělit důležité a nedůležité zápasy. Jsem profesionál, takže každý zápas má pro mě důležitost a váhu. Příprava se proto odvíjí skoro vždy stejně.

Mé současné a dřívější tréninkové dávky: Mé tréninkové dávky se mění podle momentální fáze sezony. V létě vždy nabírám velké objemy jak herní, tak fyzické. V průběhu sezony už tolik času na tvrdý trénink není, dávky proto přizpůsobuji zápasům.

Má oblíbená kombinace: Jedná se o kombinaci střed-roh se servisem. Podávám, dostanu příjem na střed, další míč buď do forhendu, nebo do bekhendu, pak opět na střed a takto pořád dokola.

Můj největší skalp: Zhang Jike

Stolní tenisté z Asie jsou obecně lepší než Evropané, protože: Kdybychom to věděli,tak už nejsou lepší :-) Jejich know-how můžeme jen obecně tipovat. Jasné důvody jejich výkonnosti ale jsou: hráčská základna, systém vedení, neskutečná disciplína, vztah ke stolnímu tenisu a životní styl obecně. Všechny tyto aspekty jsou v Asii na vysoké úrovni. Nicméně bych to ale vše upřesnil na Čínu. Jiné asijské země už takovou převahu nad Evropou nemají.

Nejvtipnější stolně-tenisový moment, který jsem zažila: Když Michal Obešlo oslavoval vítězství v zápase hrou na imaginární kytaru.

Nejbláznivější vítězné gesto, které jsem kdy viděl nebo udělal: Vzpomínám si na Zhang Jikeho, který po vítězství na mistrovství světa roztrhal tričko a když vyhrál světový pohár, tak rozkopal ohrádky.

Nejsympatičtější hráč/hráčka na okruhu je podle mě: Panagiotis Gionis. Je to zkrátka pohodář, vždy je dobře naladěný a můžu si s ním pokecat. Nemá žádné hvězdné manýry, i když je to pan hráč.

Moje nervozita před zápasy a uklidňování: Už jsem toho zažil dost, takže nervozitu před zápasem skoro necítím. Nejdůležitější je pro mě dostat se do správně bojovné nálady. K tomu mi pomáhá poslech hudby.

Když vedu 10:0, tak: Zkazím, tohle totiž pingpongový bůh vidí a může mi to nepříjemně vrátit.

Mé oblíbené sporty: tenis, golf, squash

Mé koníčky a záliby: rodina, hudba, letní grilování, aktivní odpočinek