Oblíbená kombinace Lara Broich

Reprezentační trenérka kadetek a trenérka v Düsseldorfu, Lara Broich, poskytla metodickému webu ČAST exkluzivní rozhovor. V rámci něj uvedla 2 herní kombinace, které často zařazuje do tréninku. Pojďme se na ně blíže podívat. 

Lara uvádí, že daná kombinace: "...vždy musí být vztažena ke konkrétnímu hráči a jeho potřebám. Nicméně pokud jde o kadetský věk, mám ráda variantu 2 forhendy a 2 bekhendy s tím, že jeden z úderů se vždy hraje u stolu a druhý dál za stolem. Je to sice varianta bez podání a příjmu, ale kombinuje boční a předozadní pohyb. Může se střídat aktivní i pasivní hra a dobré je, že se hráč musí adaptovat a vnímat pohyb."

Lara1

"Další varianta, kterou poměrně často zařazuji, je forhend – bekhend – forhend - střed (hráno forhendem) – bekhend – forhend – bekhend - střed (hráno bekhendem). Hráči mají za úkol postavit se co nejlépe ke každému úderu včetně úderů hraných ze středu. Učí se, odkud balon letí, s jakou rotací a zda je lepší na středu hrát forhend nebo bekhend. Obojí má svůj význam."

Lara2

 

Rozsáhlý rozhovor s Larou Broich najdete ZDE.

Zajímají Vás oblíbené kombinace dalších špičkových hráčů a trenérů? Sledujte rubriku Oblíbená kombinace ZDE.