Herní kombinace

Kategorie obsahuje následující podkategorie:

Oblíbená kombinace Linda Záděrová

Juniorská reprezentantka Linda Záděrová ke své oblíbené kombinaci uvádí: „Nemám vyloženě jednu nejoblíbenější kombinaci, kterou bych hrála pokaždé, když mám možnost si vybrat. Na druhou stranu mi přijde také zajímavé zmínit, že není snad ani jedna, kterou bych hrála nerada. Samozřejmě každý má nějakou kombinaci, která mu jde hůř, ale důležité je pokračovat v tréninku a snažit se ji vždy zahrát, co nejlépe. Mezi mé oblíbené patří kombinace 2 x bekhend, 1-2 x forhend a 1 x střed. Většinou si ji zahraji po rozehře. Je to dobrá kombinace na začátek pro rozpohybování a hlavně i s lehkou nepravidelností.“

Číst dál...

Podkategorie

Stále se opakující sturktura pohybu, kdy je přesně dané umístění každého míčku. Hráč se může předem připravit na další úder. Cvičení je zaměřeno na jistotu provedení, na čistotu úderů i pohybu.

  • uzavřené - stále dokola opakující se kombinace
  • otevřené - po sérii daných úderů se kombinace libovolně dohrává s cílem získat bod

Kombinace, kdy je určitá část určená a další nepravidelná. Hráč tak v dané kombinaci má čas stabilizovat herní kombinaci a následně reagovat na nepravidelný míč.

Tyto kombinace lze využít jen u velmi vyspělých hráčů, kteří zvládají základní techniku.

Podkategorie neobsahuje žádný popis, ale obsahuje záznamy:

Přinášíme Vám rubriku, kde se budeme ptát známých tváří nejen českého stolního tenisu na jejich oblibenu kombinaci. Žádná "nejlepší" kombinace neexistuje. Vždy jde o zařazení ve správný čas (začátek týdne x před zápasem), podle potřeb hráče (silné x slabé stránky), podle zaměření tréninku (kombinace s/bez podání, s/bez dohrání, zaměření na pohyb, apod.). Cílem tohoto miniseriálu je především inspirace pro Váš trénink. Je zajímavé vědět, jaké kombinace rádi trénují úspěšní reprezentanti. A v neposlední řadě věříme, že Vás tato rubrika  pobaví a třeba někdy i rozesměje.